Карпатські трави та ягоди почали користуватись величезним попитом у європейців

Зокрема, популярними стали карпатські та полтавські трав'яні збори, йдеться в сюжеті "Сніданок з 1+1".

Одна з найвідоміших українських фітотерапевтів і цілителів Наталія Земна розповіла про лікарські рослини, які найчастіше купують. "Це синя волошка, яка лікує нирки, печінку і захворювання очей. Це липа – для того, аби лікуватися під час застуди, і щоб жінка була молодою. Це така рослина, яку в народі називають молодило або очіток пурпуровий. Цю рослину радимо чоловікам", - говорить Наталія Земна.

За її словами, Карпати – одна з найчистіших територій на Україні. Звідси цьогоріч і експортують лікарські рослини за кордон. Найбільше клієнтів з Європи. "Приїздять і закупляють величезними кількостями рослинного походження сировину", - повідомила фітотерапевт. Купують українські трави і в Азії. "Я була в Китаї, Кореї. Там кажуть, що нашою рецептурою українською дуже широко користуються". Попит на трави збільшив і їхню ринкову ціну, каже цілителька. Це дає можливість українським бізнесменам заробити. 

Аптечний фармацевт Анастасія Гончаренко теж помітила ажіотаж на трави. При цьому 90 відсотків зборів – з українських полів. "Зараз трави беруть дуже активно. Дитячі чаї користуються великим попитом. Також великим попитом користуються фіточаї, які містять багато трав", - говорить Гончаренко. Найчастіше купують трави в аптеці пенсіонери та жінки середнього віку.

"За допомогою трав я навчилася сама собі допомагати, дітям. Я не звикла користуватися таблетками, якимись хімічними препаратами, тому що вважаю, що це шкідливо. Купую наші звичайні українські, тому що у нас хороші трави", - зазначає киянка Лариса. 

Фітотерапевт Борис Скачко додає, що трави – це дійсно українська "споконвічна медицина", однак необхідно знати, в яких випадках їх можна використовувати. "Питання в чому - багато речей, які до нас прийшли з давніх часів, їх треба переглядати. Наприклад, липа, яка прозвучала раніше, це перший привід під час застуди для ускладнення. Усі європейські експерти давно це прорахували - потогінні блокують здатність нирок і не дають ниркам очищати кров. Більше того - знижують температуру, яка як антибіотик б'є будь-які бактерії і віруси. Ні в якому разі не треба знижувати температуру, а треба її супроводжувати. Малина так само. Це путівка до ускладнення. Хочете підняти імунітет - у нас є наш мед", - сказав експерт.

ТСН


Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply