Закарпатських школярів чекає міністерська перевірка знань

Упродовж місяця, починаючи з 12 листопада, розпочинається проведення моніторингу якості загальної середньої освіти серед учнів 5-х та 10-х класів закарпатських шкіл.

За офіційною інформацією, всеукраїнська акція перевірки знань учнів проводиться для того, щоб оцінити стан системи освіти та отримати об’єктивну інформацію про її якість за результатами навчання школярів у початковій та основній школі. Моніторинг якості освіти проводиться у формі тестування.

Упродовж місяця школярі складуть 5 міністерських тестів з математики, української, російської, іноземної мов, а також комбінований тест (Я і Україна/Основи здоров’я). 

Згідно з графіком проведення моніторингу якості освіти, тестування п’ятикласників відбудеться у період з 13 листопада до 11 грудня.
13 листопада, середа – математика; 20 листопада, середа – українська мова; 27 листопада, середа – російська мова; 4 грудня, середа – комбінований тест (Я і Україна (громадянська освіта), Основи здоров’я); 11 грудня, середа – іноземна мова.

Зауважимо, що для проведення моніторингу з російської мови для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою долучаються лише ті учні 5 класів, які вивчали даний предмет у початковій школі.

А от щодо учнів 10-х класів, то для них міністерство підготувало тести з 12 навчальних предметів, які відбудуться у період з 12 листопада до 12 грудня.

12 листопада, вівторок - українська мова;
13 листопада, середа - історія України;
14 листопада, четвер – геометрія;
19 листопада, вівторок – біологія;
21 листопада, четвер – алгебра; 
26 листопада, вівторок – фізика;
28 листопада, четвер - іноземна мова;
3 грудня, вівторок – хімія;
4 грудня, середа – технології; 
5 грудня, четвер - всесвітня історія;
10 грудня, вівторок - українська література;
12 грудня, четвер - географія.

На виконання кожного тесту для учнів 5-х і 10-х класів відводиться 45 хвилин.

Відповідно до методичних рекомендацій, моніторинг якості загальної середньої освіти проводиться за збірниками завдань для проведення моніторингу, що видані ТОВ "Центр навчально-методичної літератури" і мають відповідну захисну марку. З кожного навчального предмета буде по 10 варіантів тестів, які відрізняються складністю, структурою та формою.

«Природно, для батьків важливим є питання про те, хто платитиме за моніторинг у цілому й за збірники зокрема, - пише  цього приводу «Дзеркало тижня». - У пункті 13 Порядку проведення моніторингу якості освіти, зазначено, що "моніторинг проводиться виконавцями у межах коштів, передбачених їм у відповідних бюджетах, а також за рахунок інших джерел".

Фінансова складова є вкрай важливою з огляду на те, що потрібні значні кошти щонайменше на дві ключові статті витрат: оплата праці (авторські гонорари) членам робочих груп (92 особи) з розроблення збірників завдань та покриття витрат на друк та доставку збірників.

Вчителі також мали б отримати додаткову винагороду за перевірку завдань моніторингу але, ймовірно, їхню працю вважатимуть перевіркою зошитів, а відтак додатково не оплачуватимуть.

Природно, батьків насамперед цікавитиме питання про умови розповсюдження збірників завдань. Оскільки бюджетних коштів на підготовку, друк та розвезення посібників не передбачено, це питання не з числа риторичних.

Скоріш за все - збірники за власні гроші купуватимуть батьки. Але такий крок був би, з одного боку, незаконним з огляду на безплатну середню освіту, а з іншого - політично ризикованим: нескладно передбачити, якою буде реакція батьківської громади.

Отже, чим насправді є цей моніторинг: бізнесовим проектом чи політичним - такою собі піар-акцією, покликаною "неспростовно довести", що "нові революційні стандарти" і всіляке таке інше "уперше" піднесли нашу освіту кудись там дуже високо?

Середня собівартість одного примірника збірника може становити близько 5–6 грн. Відповідно, для 5-й клас: 397 700 учнів х 4 предмети х 5 грн. = 7 954 000 грн.

10-й клас: 256 000 учнів х 11 предметів х 5 грн. = 14 080 000 грн.

Відтак,  загальна вартість збірників становила б понад 22 млн. грн.

У разі ж, якщо збірники все ж реалізовуватимуться, то тут важливе питання ціни. Якщо ціна виявиться більшою за 5–6 гривень, то це свідчитиме про намагання і заробити на моніторингу, і нажити на ньому політичний капітал».

 За матеріалами Освіта.ua


Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply