У Тячеві відкрили виставку картин з Мукачівської міської галереї (ФОТО)

У п’ятницю в Тячівській картинній галереї імені Шімона Голлоші, що віднедавна функціонує у приміщенні районного будинку культури, відбулося відкриття виставки картин іменитих закарпатських та українських майстрів образотворчого мистецтва.

Полотна, серед яких роботи заслужених і народних художників України, лауреатів Шевченківської премії, привезли з Мукачівської картинної галереї. Така мистецька акція стала можливою за сприяння народного депутата України Василя Петьовки.

До уваги тячівських шанувальників мистецтва представлено мальовничі карпатські пейзажі («Після дощу» Олега Гарагонича, «Дерев’яна церква»  Михайла Митрика, «Червоні дахи» Бориса Кузьми), яскраві сучасні імпресіоністичні образи («Рокер» Лавранта Бокотея) та багато інших самобутніх творінь –  відвідувачі різного віку та вподобань знайдуть на виставці щось цікаве для себе.  


З відкриттям виставки – другої з часу створення галереї – гостей привітали один з ініціаторів створення галереї ім.Шімона Голлоші, колишній директор Тячівського ліцею з угорською мовою навчання Павло Амбруш та заступник Тячівського міського голови Тиберій Мийсарош, священик тячівського реформатського костелу о.Кароль Ласло.

Директор Мукачівської міської картинної галереї Андрій Іванчо ознайомив відвідувачів з історією створення закладу:

- З 1995 року з ініціативи Василя Петьовки, сьогодні – народного депутата України від вашого регіону, та знаного мецената Віктора Балоги була відкрита картинна галерея у Мукачеві. У фондах галереї зберігаються творчі роботи майстрів пензлю – народних художників України Василя Габди, Золтана Мички, Бориса Кузьми, – зазначив він.


Народний художник України Золтан Мичка назвав галерею ім.Шімона Голлоші «храмом мистецтва» у Тячеві та зазначив, що у перспективі за сприяння Василя Петьовки на Тячівщині заплановано провести міжнародний пленер. Творчі роботи його учасників поповнять фонди картинної зали імені Шімона Голлоші.


Як зауважила помічник народного депутата України Василя Петьовки, депутат Закарпатської обласної ради Марія Думнич, радує те, що відкриття галереї стало поштовхом до розвитку культурного життя в регіоні, і мешканці Тячівщини мають чудову можливість побачити творчі доробки художників Закарпаття та України.  


– Вірю, що чимало талановитих митців, котрих на Тячівщині багато, але  поки що не всі відомі широкому загалу, теж матимуть можливість представити свої роботи у галереї, – підкреслила вона.

Директор картинної галереї Любов Бобрушко розповіла, що, попри недовгий вік, зала вже стала місцем зустрічей для живописців району, і двері галереї завжди відчинені для любителів прекрасного. Тож не пошкодуйте часу і обов’язково завітайте до галереї ім.Шімона Голлоші у Тячеві, щоби відкрити для себе шедеври сучасного закарпатського живопису.

 Наталія Маджара для Tyachiv.com.ua

Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply