Швейні підприємства Тячівщини затримують грошові виплати своїм працівникам

Протягом липня – серпня цього року фахівці Територіальної державної інспекції з питань праці у Закарпатській області проінспектували швейні підприємства Закарпатської області.

Як засвідчив аналіз проведеної роботи, на всіх суб’єктах господарювання цієї сфери порушується трудове законодавство.

Найбільш поширені порушення, які фіксувалися державними інспекторами праці в ході перевірок – це порушення законодавства про  оплату праці особливо в частині додержання строків виплати заробітної плати.

Зокрема встановлено, що несвоєчасно виплачують заробітну плату в  ТзОВ «Укран Абітекс» м. Берегово, ТзОВ «Хох – Берег ЛТД» м. Берегово, СП у формі ТзОВ «Хустекс - ЛТД» м. Хуст, ТзОВ «Європейська фабрика, м. Хуст, ТзОВ «СП Тернотекс - ЛТД» с. Терново Тячівського району, ДП «Мода проджект» м. Виноградів, ТзОВ «Росс Україна» смт. Середнє, Ужгородського району,  ТзОВ «Добротекс» с. Добронь,  Ужгородського району, ПАТ «Гроно текс» м. Виноградів, ТзОВ «Сандерс Виноградів» м. Виноградів, ТзОВ «Іролі» смт. Міжгір’я, ТзОВ «Березнянка»,  смт. Великий Березний, ЗАТ «Ужгородська швейна фабрика», ПАТ «Мрія» м. Мукачево. 

Крім цього, невчасно виплачують належні при звільненні кошти своїм робітникам такі роботодавці: ТзОВ «Укран Абітекс», ТзОВ «Хох – Берег ЛТД», СП у формі ТзОВ «Хустекс - ЛТД», ТзОВ «Зеніт Текс» м. Тячів, ТзОВ «СП Тернотекс - ЛТД», ТзОВ «Росс Україна»,  ТзОВ «Добротекс»,  ПАТ «Гроно текс», ТзОВ «Іролі», ТзОВ «Зарах Моден Україна» м. Берегово, ТзОВ «Березнянка». При цьому більшість із них «забувають» нарахувати звільненим працівникам середній заробіток за весь час затримки до дня фактичної виплати заробленої важкою працею платні.  

Як відомо на підприємствах швейної промисловості, переважно використовується праця жінок та молоді в т.ч. неповнолітніх осіб. Не виключенням стали і проінспектовані вище підприємства. Проте як засвідчили результати перевірок,  відносно вказаної категорії працівників роботодавці також порушують трудове законодавство.

Зокрема керівництво ТзОВ «Укран Абітекс» та ТзОВ «Європейська фабрика» залучає своїх працівників до надурочних робіт, які перевищують норми  встановлені ст. 65 КЗпП України.

Свідомо порушуючи вимоги трудового законодавства, керівники  ТзОВ «Сандерс Виноградів» та ТзОВ «Європейська фабрика» використовують працю жінок у нічний час,  при цьому у останньому підприємстві у нічний час, вихідні і неробочі дні,  працюють жінки що мають дітей до 3 років.

У ТзОВ «Хох – Берег ЛТД»,ТзОВ «Зеніт Текс», ТзОВ «СП Тернотекс - ЛТД», СП у формі ТзОВ «Хустекс - ЛТД»  порушується законодавство про працю неповнолітніх працівників. 
Так, відповідальні службові особи всіх вищезгаданих підприємств, допустили до виконання трудових функцій неповнолітніх працівників, не забезпечивши при цьому проходження останніми попереднього медичного огляду, обов’язковість якого визначена ст. 191 КЗпП України.   
 
Приймаючи на роботу неповнолітніх робітників, керівництво ТзОВ «Хох – Берег ЛТД» та  ТзОВ «СП Тернотекс - ЛТД» в порушення ст. 26 КЗпП України, встановило останнім випробувальний термін, крім того в останньому підприємстві не ведеться спеціальний облік працівників,  які не досягли вісімнадцяти років.

Загалом за результатами здійснення контрольно – наглядових заходів державними інспекторами праці виявлено 157 порушень законодавства про працю на усунення яких, керівникам перевірених підприємств внесено відповідні приписи. На винних  осіб складено і скеровано на розгляд до суду адміністративні протоколи та оформлено відповідні подання про притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників,  які допустили порушення законодавства про працює. пише головний державний інспектор праці Територіальної державної інспекції з питань праці у Закарпатській області М.М. Гукс.

Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply