У Тячеві відкрили картинну галерею імені Шімона Голлоші (ФОТО)

Сьогодні в Тячеві розпочала свою роботу міжнародна наукова конференція, присвячена 95-м роковинам смерті видатного європейського художника, керівника Мюнхенської школи живопису Шімона Голлоші (1857, Нодьбаня – 1918, Тячів).

Шімон Голлоші був одним із видатних угорських художників і графіків натуралізму та реалізму 19 ст. Заснував та протягом тривалого часу керував у Нодьбані творчою  групою художників а, починаючи з 1904 р., щорічно проводив виїзні пленери у Тячеві. В 1915 р. Шімон Голлоші остаточно оселився у Тячеві, де жив і працював до останніх днів.

В рамках конференції у залі районного будинку культури було відкрито картинну галерею, котра відтепер носитиме ім’я видатного митця. Серед її експонатів – як репродукції семи робіт Голлоші тячівського періоду його творчості, які зберігаються в Національній Галереї Угорщини, так і твори картинної галереї смт Ясіня Рахівського району, написані під час ІХ міжнародного пленеру з живопису на честь Шімона Голлоші. Його організатор – народний депутат України Василь Петьовка – запропонував створити в м.Тячеві картинну галерею ім. Голлоші та презентував до її фондів репродукції семи картин тячівського періоду («Автопортрет» (1916), «Прапороносець» (1899), «Селянський двір з возом» (1912) та інші), а також  низку автентичних історичних документів, які стосуються життя та діяльності  видатного митця.

Серед інших спонсорів цього мистецького заходу – фонд  імені Бетлена Габора,  Консульство Угорщини у м. Берегово, мерія Тячева, ТОВ TADAKNET (м.Дьер, Угорщина), народний депутат Іштван Гайдош, художники Золтан Мичка та Олександр Андялош.


Учасників конференції привітали міський голова Тячева Іван Ковач, який подарував галереї портрет Голлоші пензля закарпатського художника Антона Ковача, помічник народного депутата України Василя Петьовки Марія Думнич, генеральний консул Угорщини в Берегові Іштван Товт, консул Угорського консульства в Ужгороді Аніта Ціков, художник Золтан Мичка. А модератором конференції виступив директор Тячівського ліцею з угорською мовою навчання Павло Амбруш.З доповідями про особливості творчості художника виступили професор, ректор Закарпатського художнього інституту Іван Небесник, мистецтвознавець Національної Галереї Угорщини др. Юдіта Борош, викладач  ЗХІ Ігор Луценко, колишній тячівець, котрий нині мешкає в Угорщині, Тібор Силлеші, автор книги «Шімон Голлоші на Мараморощині» («Hollosy Simon Maramarosban»), присвяченої життю та творчості майстра пензля, та інші. 


Після виступів учасники конференції поклали символічні вінки до пам’ятника Шімону Голлоші біля реформатської церкви.


Це не перша акція, меценатом якої виступає народний депутат України Василь  Петьовка, за сприяння якого постійно  проводяться  різні мистецькі та культурні заходи. Так, за його підтримки  були проведені  пленери, присвячені Дню незалежності, Міжнародному Дню художника, збереженню національних пам’яток, до 120-річчя від дня народження Адальберта Ерделі, «Збереження краси та екології Карпат», до 120-річчя від дня народження  вихідця з Кобилецької Поляни народного художника СРСР Йосипа Бокшая та  багато інших. 

 
Наталія Маджара для Tyachiv.com.ua


Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply