За новим законом лікарі «швидкої» законно можуть брати грошову винагороду від пацієнтів (ВІДЕО)

Протягом останнього року медична галузь в Украхні зазнала значних змін. По-новому запрацювала і швидка медична допомога – вона перетворилась на екстрену медичну допомогу.

Серед першочергових завдань – створення єдиних оперативно-диспетчерських служб, оснащених GPS-навігацією, кажуть чиновники. Поряд з реформуванням вийшов ще один новий закон  «Про норматив прибуття бригад екстреної  допомоги на місце події», згідно з яким за екстреним зверненням у межах міста швидка повинна прибути через 10 хвилин після виклику, а у сільській місцевості - через 20. 

Також за новими правилами існують критерії, згідно з якими диспетчер, який приймає звернення пацієнта, повинен визначити екстрений це виклик чи ні і, відповідно, направити до хворого або ж екстрену допомогу, або перенаправити звернення до відповідної установи первинної медико-санітарної допомоги. 

Відтак,  швидка до вас приїде,  якщо ви у стані, що супроводжується непритомністю, судомами, раптовим розладом дихання, раптовим болем в області серця, з травмами,  після аварії на виробництві або стихійного лиха тощо. 

Тим часом  є  і новації у роботі швидких: дозволено приймати добровільні внески від організацій і фізосіб  “для розвитку та покращення матеріально-технічної бази». Коротко кажучи, лікарі швидкої відтепер законно можуть брати грошову винагороду. Та це  зовсім не означає, що жителі забов’язані платити. М-СтудіоМатеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply