Пошук

У Дубовому в минулому столітті діяла колоритна церковна коляда

Різдво було і залишається чи не найшанованішим святом у нашому краї. Зберегло воно свою сакральність і серед дубівчан. Адже колядницькі гурти - і церковні, і народні - у різдвяні дні ходять від хати до хати, прославляючи народження Сина Божого. У кожній оселі колядникам радіють як малеча, так і дорослі.

Читати далі

Герштен Суп та «Штіле Нахт» – як німці Усть-Чорної відзначають Різдво

Традиції австрійських поселенців бережуть у гірській Усть-Чорній. Про те, як відзначають свято Народження Сина Божого у цій маленькій спільноті, розповів місцевий краєзнавець Борис Шпір.

Читати далі

Усть-Чорна: німецькі традиції у маленькому селі на Закарпатті (ФОТО)

Село Кенігсфельд. У перекладі з німецької - Королівське поле. Це не Німеччина чи Австрія, це Україна. Вітчизняне правило периферії - де закінчується дорога, там зникають ознаки цивілізації, - тут, у колишньому Кенігсфельді, а сьогодні Усть-Чорній - не працює.

Читати далі

Культура - це не тільки мистецтво, це і знання, і мораль, наші традиції та ідеали, наша релігія, – лідер ПП «Рідне Закарпаття» Наталія Шетеля

Партія «Рідне Закарпаття» об’єднує найкращих спеціалістів з усіх галузей. Знайомтесь - директор Ужгородського інституту культури і мистецтв Закарпатської обласної ради Наталія Шетеля – заслужений працівник культури України, кандидат психологічних наук.

Читати далі