Надіслати
НОВИНУ
 
2/13/2020    П:142 К:0
На Закарпатті створять систему послуг, що відповідають базовим потребам дітей і сімей з дітьми (ФОТО)
У середу, 12 лютого, у Закарпатській ОДА відбулася нарада за участі керівників служб у справах дітей райдержадміністрацій, міськвиконкомів, ОТГ, керівників притулку для дітей, Закарпатського центру соціально-психологічної реабілітації дітей за підсумками діяльності галузі у 2019 році.
На нараді зазначалося, що впродовж 2019 року в області  набули відповідного правового статусу 338 дітей ( у т.ч. 149 дітей-сиріт та 189 дітей, позбавлених батьківського піклування); до сімейних форм виховання влаштовано 355 дітей: 58 – усиновлено (у.ч. 46 громадянами України), 244– передано під опіку/піклування фізичних осіб, 40 – влаштовано до прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, 13 – повернуто на виховання до батьків; ще 17 дітей влаштовано у сім’ї майбутніх опікунів/піклувальників. Також в області були створені 4 дитячі будинки сімейного типу.          

Говорили і про роботу з дітьми, які проживають в сім’ях, де батьки ухиляються від виконання своїх обов’язків, та дітей, які зазнали насильства, систематично самовільно залишають місце постійного проживання. Працівники служб у справах дітей забезпечують ведення електронного обліку 3027 дітей, з яких 2116 – діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування.                     


Також під час наради обговорили питання деінституціалізації, як першочергового завдання на 2020 рік, перспективи створення в області системи якісних і ефективних послуг на рівні громад, що відповідають базовим потребам дітей і сімей з дітьми, підтримці вразливих верств населення, запровадження відповідального батьківства, інклюзії, послуги раннього втручання. Важливим залишається і контроль за дотриманням прав дітей, які вже влаштовані в сім’ї усиновлювачів, опікунів, піклувальників, до дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей, проживають в сім’ях, що опинилися в складних життєвих обставинах, та координація роботи щодо попередження соціального сирітства. Особлива увага буде зосереджена забезпеченню прав дітей в період децентралізації, тобто при створенні ОТГ та передачі повноважень від РДА до новостворених ОТГ, інформує пресслужба Закарпатської ОДА.
Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi