Надіслати
НОВИНУ
 
2/12/2020    П:327 К:0
Як проходила операція з порятунку лебедів в урочищі Говди, що неподалік Тячева (ФОТО)
9 лютого небайдужими громадянами села Біловарці, під час прогулянки біля водоймищ в ур. Говди, в околицях міста Тячів, виявили 8 лебедів на ставках. Птахи були доволі безсилі, не реагували на людей. Один з них був зовсім кволим, не міг злітати у повітря. Було морозно, озеро покрилося льодом і для птахів складалася загрозлива ситуація.
Громадяни покликали на поміч МНС. Вони не  забарилися.  Командир бригади  МНС   Вейзер   Олександр та  троє бійців 8-ї державної пожежно-рятувальної частини м. Тячів, озброївшись лопатами, баграми та, вдягнувши  захисні костюми, пробили лід від берега до лебедів, а також біля основних зон підгодівлі птахів. За словами рятувальників, лунки допоможуть ще й спостерігати за товщиною криги.

Місцевий мешканець, пан Іван, стверджував, що чув нічні постріли  напередодні. Поставало питання: хто стріляв? На місці довкола водоймищ було  знайдено чимало гільз.

Староста с. Тячівські Лази В.В.Ключкей розповідає, що лебеді тут поселилися більше восьми років назад, щороку  їх  підгодовують та  спостерігають за ними.
        
Проте, для виснажених  лебедів  необхідно  було обстеження  фахівцями  і  тому  Біловарська сільська рада (на прохання небайдужих  громадян, що виявили лебедів),  запросила керівництво Карпатського біосферного заповідника (КБЗ)  відрядити групу фахівців для обстеження та організації допомоги групі лебедів.

11  лютого  2020  року  робочою  групою,  яка складалася з фахівців КБЗ, орнітолога Богдана Годованця, зоолога Юрія Поповича, еколога Василя Регуша та місцевих  активістів С.В.Дочинець, Г.В.Войтенко обстежено водойму. На ставку було виявлено 11 лебедів, 10 дорослих та один молодий (минулорічний). У групі лебедів було кілька сформованих гніздових пар. Лебеді трималися зграйкою - 10 особин біля ополонки пробитої рятувальниками. Лише один птах був окремо на льоду посередині озера. Птахи не боялися людей і підпустили на відстань близько 30–40 м, що свідчить, що їх не лякають і не стріляють. Стан птахів був задовільний. Тривогу викликав тільки  один птах, який тримався окремо від групи лебедів, пізніше він злетів та приєднався до інших лебедів. Біля місця, де перебували лебеді та в інших місцях було розкладено корм. Зі слів місцевих мисливців, птахи перебувають на ставку всю зиму. Для успішної зимівлі лебедів на ставку потрібно слідкувати, щоб птахи мали доступ до відкритої води, періодична підгодівля та без потреби менше їх турбувати. На нашу думку, лебеді мають всі шанси успішно перезимувати на даній водоймі. Не виключено, що весною одна з пар тут збудують гніздо. Адже водойма екологічно придатна для гніздування однієї пари лебедів.

Долучилися УТМР на чолі із Іваном Дудлою, які обіцяли на озерах організувати підгодівлю та охорону птахів.

Сподіваємося, що лебідь — символ відродження, чистоти, мудрості, благородства, мужності, досконалості, можливо,   стане   добрим  знаком  для   нашого  краю.

Спеціалісти КБЗ

орнітолог Богдан Годованець,

зоолог Юрій Попович,

еколог Василь Регуш


Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi