Надіслати
НОВИНУ
 
2/4/2020    П:464 К:1
Бібліотека-konyvtar-biblioteca: У Солотвині діє тримовна книгозбірня (ФОТО)
Тримовна бібліотека діє у багатонаціональному селищі Солотвино. На вході до книгозбірні, розташованої у будівлі дитсадка по вулиці Європейській, – три таблички: українською, угорською та румунською мовами. Відповідно, і літературу тут можна знайти трьома мовами. З 2006 року бібліотекою-філією №9 завідує і самотужки дає раду з усіма обов’язками Моріца Попп, яка понад тридцять років трудиться у книгозбірні.
Пані Моріца, як і багато солотвинців, володіє мовами національних спільнот Солотвина. Це відкриває можливості для участі у різноманітних грантових програмах за підтримки сусідніх країн.

«З 2015 року почала співпрацювати з Національним культурним фондом Угорщини «Марої-програм», – розповідає Моріца Федорівна. – Завдяки цьому фонди бібліотеки поповнилися новими книгами угорською мовою. У 2017-му взяла участь у проекті «За розвиток угорської культури та освіти» за сприяння благодійного фонду Габора Бетлена для угорськомовних бібліотекарів. Виграла грант у 100 тисяч форинтів. За ці кошти придбала ноутбук для потреб установи».

У 2018 році завдяки цій же програмі за 150 тисяч форинтів вдалося купити меблі для дитячого абонементу. Затишний куток відпочинку став улюбленим місцем розваг для найменших відвідувачів, які приходять разом із батьками. Адже завідувачка книгозбірні впевнена: бібліотека має бути не просто сховищем книжок, а й зручним комфортним простором для читачів різного віку.

А щойно стало відомо, що бібліотека знову отримала грант від благодійного фонду ім.Габора Бетлена, що дало можливість закупити нові меблі. Вже незабаром на нових стелажах теж розмістяться книги.

Активними користувачами бібліотеки є школярі, які беруть участь у різноманітних читацьких конкурсах. До прикладу, переможниця  районного конкурсу «Книгоманія-2018» Мілена Грін брала участь у обласному етапі конкурсу, який проводився в Закарпатській обласній бібліотеці для дітей та юнацтва (Ужгород). Студенти звертаються за літературою для підготовки курсових і дипломних робіт.

Люблять читати і солотвинські пенсіонери.

«Іноді люди поважного віку просять книги, то ношу їм додому», – каже Моріца Федорівна.

Нещодавно, у квітні 2016 року, Солотвинська бібліотека приймала поважних гостей – учасників письменницького проекту «Закарпатські діалоги». Тут побували відомі українські автори Андрій Курков, Валентин Терлецький, Євген Положій, Михайло Рошко та інші.

Одним із важливих напрямків в роботі бібліотеки є краєзнавство. У фондах книгозбірні зібрано чимало документів з історії Закарпаття та Тячівщини, літературного та культурно-мистецького життя, видання відомих людей рідного краю та селища, до прикладу, книга вихідця з Солотвина – музиканта і органного майстра Шандора Шрайнера «Тарагот – міст між моїм серцем і душами слухачів».

Моріца Попп завжди намагається бути в курсі актуальних тенденцій у бібліотечній справі. У цьому допомагають курси підвищення кваліфікації та семінари-тренінги, зокрема, для працівників бібліотек, які обслуговують нацменшини, в яких регулярно бере участь.
Сумлінна праця бібліотечної фахівчині, що прагне знайти ключ до читацьких сердець та бути корисною багатоетнічній громаді, дала свої результати. Два роки тому Солотвинська бібліотека-філія №9 перемогла у першому турі обласного огляду-конкурсу «Краща сільська бібліотека» у номінації «Бібліотека. Громада. Соціальне партнерство».

Єдина проблема, яка чекає на вирішення, – це протікаючий дах будівлі. Коли йде дощ, на другому поверсі зі стелі просочується вода. Тому книги звідси довелося «евакуювати», а електроенергію – відключити. Бібліотекар сподівається, що у відділі культури РДА, на чиєму балансі знаходиться бібліотека, допоможуть зробити необхідні ремонтні роботи.Наталія Маджара для Tyachiv.com.ua

Коментарі (1)
Спостерігач
2/5/2020 9:52:03 AM  |  IP: 195.66.157.***
Позор. Дати пропасти книгам. Пане голово , Ухаль невже за стільки років не можна відремонтувати дах. У одне з найбагатших сіл у області, тому бюджет є. Краще б садик або бібліотеку відремонтували , а ніж селищну раду. Це б більша була користь

<<Попередня
1
Наступна>>
Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi