Надіслати
НОВИНУ
 
1/20/2020    П:172 К:0
У Нижній Апші презентували книгу «Євреї Нижньої Апші та околиць» (ФОТО)
Нещодавно у Культурному центрі румун Закарпаття у Нижній Апші відбулася презентація книги «Євреї з Нижньої Апші та довколишніх сіл» авторів Іона Ботоша та Ілеани Ботош.
Серед присутніх на цьому заході, організованому з ініціативи голови обласної Спілки румунів Закарпаття «Дачія» Іона Ботоша, були представники консульства Румунії в Солотвині, письменники, вчителі, члени румунської та єврейської громади регіону.

Книга проливає світло на малодосліджений епізод історії краю: зокрема, трагедію Голокосту, яка торкнулася доль кількох мільйонів євреїв 1944 року і пізніше. Під час депортації немало румун намагались і навіть змогли врятувати єврейські сім’ї, ховаючи їх. Презентоване видання є результатом регулярних пошуків у архівах як населених пунктів з румунським населенням Закарпаття, так і регіональних, а також бесід зі свідками, які пережили ці жахливі події, збору статистичних даних щодо кількості євреїв, депортованих із населених пунктів Нижня Апша, Середнє Водяне, Біла Церква, Солотвино.

У книзі автори також підкреслюють дружні відносини добросусідства, які повсякчас існували між корінним румунським населенням і євреями у цій частині Європи. Євреї займали особливе місце в житті регіону, будучи «каталізаторами в організації торгівлі» та дуже добре вписувалися в життя румунів. Більш того, євреї з румунських поселень, які облаштувалися в Ізраїлі, до сих пір підтримують зв'язок з мешканцями правобережного Марамурешу, багато з них стали відомими фахівцями в різних сферах діяльності.

Tyachiv.com.ua
Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi