Надіслати
НОВИНУ
 
12/12/2019    П:815 К:0
У Солотвині після реконструкції відкрили дитячу школу мистецтв (ФОТО)
12 грудня у Солотвині відбулася довгоочікувана подія – урочисте відкриття оновленої будівлі дитячої школи мистецтв.
Символічну стрічку на вході до закладу під марамороські мелодії у виконанні народних троїстих музик родини Шіманів перерізали в.о. голови Тячівської РДА Михайло Полажинець, начальник відділу культури РДА Василь Гудак, заступник директора Закарпатського обласного організаційно-методичного центру культури Василь Барановський, Солотвинський селищний голова Юрій Ухаль та директор Солотвинської ДШМ Єва Вайнагі.
Як розповіла керівник закладу, будівлю, де розташована ДШМ, звели ще у 30-х роках ХХ століття. У 40-х роках її власник-лікар з родиною виїхали за кордон. У 1946 році тут відкрили музичну школу – перший такий заклад серед сільських у Закарпатті. У 2003 році музичну школу реорганізували у школу мистецтв – окрім музичних дисциплін, юні солотвинці опановували образотворче мистецтво та хореографію. З роками контингент учнів зростав, а приміщення школи вже не могло вмістити всіх охочих. Тому будівля потребувала розширення, але довгий час на це не було коштів. Зрештою, у 2009 році  розпочалася реконструкція Солотвинської ДШМ. До старого приміщення добудували новий корпус, в якому на першому поверсі облаштовано велику залу, на другому – класи для індивідуальних, групових занять та хореографічну залу. Також вирішили проблему протікання старої покрівлі – зведено новий сучасний дах, вмонтовано нові вікна та двері, вирішено питання щодо опалення будівлі, встановлено сучасні радіатори та санвузли на обох поверхах. Завершилися роботи наприкінці 2019 року. Упродовж десятиліття школу повністю перебудували. Наразі заклад повністю утеплено, оновлено фасад. Навколо будівлі встановили паркан. Все це дає змогу комфортно навчатись близько п’ятистам учням.

У стінах школи вже кілька років проводяться заходи обласного та міжнародного рівнів – обласний конкурс румунської народної творчості «Флоаре», міжнародні фотовиставки, виставки дитячих робіт, тут виступали імениті виконавці та колективи з Угорщини, Румунії. Школа є справжнім осередком культури у багатонаціональному селищі та регіоні.
Як зазначив начальник відділу культури Тячівської РДА Василь Гудак, за десять років на об’єкті освоєно близько 5 млн грн. Під час реконструкції було чимало труднощів, але завдяки керівництву районної влади їх вдалося подолати. Також В.А.Гудак подякував колективу закладу та батькам, які охоче допомагають дитячому закладу.
Слова вітань з успішним завершенням реконструкції та щирі побажання творчої наснаги линули на адресу колективу ДШМ від поважних гостей. З нагоди важливої події керівник та викладачі закладу були відзначені подяками. Пам'ять про педагогів, які відійшли у вічність, вшанували хвилиною мовчання.

Юні талановиті вихованці закладу підготували для гостей насичену концертну програму – співали українською, румунською та угорською мовами, грали на улюблених музичних інструментах, танцювали.«Весь колектив безмежно радіє наданій можливості працювати у таких затишних умовах, – каже директор Солотвинської ДШМ Єва Костянтинівна. – Тому висловлюємо вдячність керівництву райдержадміністрації, а саме – в.о. голови Тячівської РДА М.М.Полажинцю, заступнику голови Тячівської районної ради І.І.Грабарю, заступнику директора Закарпатського обласного організаційно-методичного центру культури В.В.Барановському, відділу культури на чолі з В.А.Гудаком, угорському товариству Закарпатської області, селищному голові Ю.Ю.Ухалю та заступнику Я.Я.Кочерзі, директору підрядного підприємства Д.В.Каганцю та всім, хто підтримував та надавав допомогу для створення школи».
Наталія МаджараКоментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi