Надіслати
НОВИНУ
 
11/15/2019    П:147 К:0
Брустурянські лісівники планують вирощувати гімалайський кедр (ФОТО)
Поки що цей вид кедра не зустрічається у лісовому фонді лісгоспу. Однак невдовзі підприємство може поповнитися цією породою деревини.
Так, нещодавно працівники Брустурянського лісгоспу зібрали шишки кедра гімалайського на території обласної лікарні у м. Ужгород.

Як зазначає інженер лісового господарства Юрій Калинюк,  було зібрано 13 шишок, а з однієї такої шишки можна заготовити 50-80 насінин. Лісівники планують вже навесні 2020 року це насіння висіяти у розсадниках лісгоспу.

 Для того, аби з насінини проросло деревце, знадобиться кілька років дбайливого догляду. Однак цей труд вартий того, адже гімалайський кедр – незвичної краси дерево. Воно виростає до 50 м заввишки, з широкою конусоподібною кроною. У дорослих екземплярів крона нагорі плоска, зі звисаючими розгалуженнями на горизонтально розкинутих гілках. Молоді пагони опушені. Хвоя світло-зелена, з сизуватим відтінком, більш довга, ніж у інших видів (до 5 см), в пучках. Шишки до 10 см, яйцеподібні, в молодості голубуваті, пізніше — червоно-коричневі, менш опуклі посередині, ніж у кедра ливанського.

Довговічна, швидко зростаюча порода, - кажуть лісівники. – Краще інших видів кедра переносить затінення, воліє підвищену вологість повітря і ґрунту. До ґрунтів маловимоглива, мириться з наявністю в ній вапна. Переносить без пошкоджень зниження температури до 25 °С.


Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi