Надіслати
НОВИНУ
 
11/15/2019    П:5194 К:0
У Вільховецькій ОТГ урочисто відкрили ЦНАП, інклюзивно-ресурсний центр та міні-футбольне поле (ФОТО)
15 листопада у Вільховецькій ОТГ відбулося урочисте відкриття трьох важливих об’єктів соціальної інфраструктури – Центру надання адміністративних послуг, де мешканці громади зможуть отримати понад 100 послуг, інклюзивно-ресурсного центру для дітей з особливими освітніми потребами та міні-футбольного поля зі штучним покриттям 60х40 м, де діти і молодь зможуть займатись ігровими видами спорту.
Крім того, нещодавно «автопарк» громади поповнили п’ять автомобілів – шкільний автобус «Ataman»  на 32 місця, трактор для утримання доріг у належному стані, пожежний автомобіль «ЗІЛ-130» та два санітарні автомобілі «Рено Дастер», які забезпечать доступ сімейних лікарів до пацієнтів.

Центр надання адміністративних послуг створений завдяки партнерській програмі «U-LEAD з Європою», яка фінансується Європейським Союзом та його країнами-учасниками – Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Вільховецький ЦНАП визнаний експертами U-LEAD найкращим в Україні серед сільських ЦНАПів. Центр надання адміністративних послуг на сьогодні пропонує такі основні послуги: оформлення біометричних паспортів; реєстрацію актів цивільного стану; реєстрацію місця проживання; пенсійні послуги; нотаріальні дії. ЦНАП розмістився у реконструйованій будівлі колишнього будинку культури. Ремонт було проведено за кошти громади, а сучасну техніку, меблі та програмне забезпечення було профінансовано в рамках Програми «U-LEAD з Європою». Також за рахунок місцевого бюджету було придбано дві станції для виготовлення біометричних паспортів. Зараз тут створені всі необхідні умови для комфортного перебування відвідувачів та якісного надання адмінпослуг. Ще три віддалені робочі місця запрацюють у селах громади – Добрянському, Вільхівці-Лазах та Вільхівчику.

Вітальні промови на урочистій церемонії відкриття за участі представників обласної,  районної, місцевої влади та мешканців громади виголосили голова Вільховецької ОТГ Михайло Цірик, голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс, заступник голови Закарпатської ОДА Ігор Шинкарук, начальник Департаменту освіти і науки ОДА Ганна Сопкова, регіональний спеціаліст Програми «U–LEAD з Європою» з покращення якості надання адмінпослуг Ігор Бригілевич, директор Закарпатського центру розвитку місцевого самоврядування  Іван Дем’янчук.

Відтак символічний ключ від пожежного автомобілю передав Михайлові Цірику начальник Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Закарпатській області Роман Гудак.

Пісенні вітання линули від місцевих юних талантів та ансамблю «Вишиванка».

Після перерізання символічної стрічки Ігор Бригілевич вручив працівникам ЦНАПу сертифікати про проходження тренінгової програми підвищення кваліфікації в рамках Програми «U-LEAD з Європою», а також презентував набір для організації дитячого дозвілля у ЦНАПі.

Відтак учасники урочистостей оглянули відремонтоване приміщення Центру культури, дозвілля та розвитку громади, де показовими виступами зустрічали юні таланти ОТГ та вихованці секції греко-римської боротьби, а також інклюзивно-ресурсний центр для дітей з освітніми потребами Вільховецької ОТГ. Як зазначила директор ІРЦ Євгенія Богаченко, центр запрацював влітку 2019 року. Вільховецька сільська рада виділила приміщення у колишньому будинку культури. Там були проведені ремонтні роботи та створені сучасні умови для розвитку дітей з особливими потребами, щоб забезпечити їх право на освіту. Коштом державної субвенції приміщення оснащене сертифікованими меблями та дидактичними матеріалами. Наразі тут уже 35 комплексних оцінок, після яких дітям надаються корекційно-розвивальні послуги. У Центрі є сенсорна кімната, де фахівці проводять з дітьми сеанси арт-терапії, кабінети психолога, дефектолога. У ресурсній кімнаті облаштовано куток логопеда. З маленькими вільхівчанами працює також реабілітолог. Загалом, у центрі працюють 5 фахівців.

З нагоди відкриття ІРЦ начальник Департаменту освіти і науки ОДА Ганна Сопкова нагородила керівницю Центру Євгенію Богаченко Почесною грамотою.

Також у цей день на стадіоні с.Вільхівці було відкрито міні-футбольне поле зі штучним покриттям 60х40 м. На будівництво майданчика було виділено 2 млн. грн. за програмою «Будівництво футбольних полів із штучним покриттям» (на умовах спів фінансування 50% на 50%). Відтепер діти та молодь ОТГ мають місце для занять різними ігровими видами спорту.

Наталія Маджара для Tyachiv.com.ua

 

Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi