Надіслати
НОВИНУ
 
10/11/2019    П:971 К:3
На сайті Президента з'явилася петиція з проханням зберегти Тячівський район
Офіційний початок адміністративно-територіальної реформи в Україні покладено прийняттям 5 лютого 2015 року Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».
У квітні 2015 року Кабінет Міністрів України затвердив «Методику формування спроможних територіальних громад». І в законі, і в методиці визначено сукупність чинників, які необхідно враховувати в процесі об’єднання територіальних громад. Зокрема, у статті 4 цього закону встановлено, що при прийнятті рішень щодо добровільного об’єднання територіальних громад беруться до уваги історичні, природні, етнічні, культурні та інші чинники, що впливають на соціально-економічний розвиток об’єднаної територіальної громади.

Вимоги щодо врахування історичних, етнічних і культурних чинників у процесі адміністративно-територіальної реформи є вкрай актуальними для ряду регіонів України, а саме Закарпатської області і Тячівського району зокрема.

Тячівський район — адміністративно-територіальна одиниця у південно-східній частині Закарпатської області України, утворено 1946 року. Районний центр місто Тячів.

За площею є найбільшим районом в Закарпатській області, протяжність його з півдня на північ 100 км, а зі сходу на захід 40 км, площа 1,8 тис. км?, що становить 14% території області. До складу району входять 2 ОТГ (Тячівська міська та Вільховецька сільська), 31 місцева ради — 5 селищних, 26 сільських. На їх території розташовані 61 населений пункт, з яких 18 мають статус гірських.

За кількістю населення, де мешкає понад 176 тисяч осіб, район також є найбільшим не лише на Закарпатті, а й в Україні в цілому серед сільських районів. На Тячівщині проживають представники 27 національностей. Більш компактно — румуни (19,3 тис. осіб, тобто 10,6%), угорці (6,2 тис. осіб 3,4%) та німці. Українці становлять близько 137 тисяч осіб.

Жителі району історично пов’язані родинними, етнічними, культурними та сімейними зв’язками.

У зв’язку з реформою адміністративно-територіального устрою України відбудеться значне скорочення адміністративних одиниць.
Відстань від найвіддаленіших населених пунктів до районного центру м.Тячів складає 65-70 км. Ліквідація району, перевід державних установ в інший район призведе до збільшення відстані, тим самим ускладнивши надання медичних, соціальних та інших державних адміністративних послуг для населення району.

Жителі Тячівщини схвильовані ситуацією з подальшою реалізацією адміністративно-територіальної реформи стосовно ліквідації та укрупнення районів.

Отже при подальшій реалізації в Україні адміністративно-територіальної реформи, яка беззаперечно має, в частині утворення об’єднаних територіальних громад, свої позитивні сторони, просимо зважити на історичні, етнічні і культурні чинники та зберегти територію Тячівського району Закарпатської області, як окрему адміністративно-територіальну одиницю.

Враховуючи вищезазначене, на офіційному сайті Президента  України розміщена петиція №22/075818- з проханням зберегти територію Тячівського району Закарпатської області, як окремої адміністративно-територіальної одиниці.

Звертаємося до всіх мешканців Тячівщини з проханням підтримати петицію, адже, щоб вона була розглянута,  петиція має набрати не менш ніж 25000 голосів!

Щоб найлегше і найшвидше проголосувати можна скористуватися послугами Bank ІD Приват банк-24, сервісами  держава в смартфоні та безпосередньо на сайті президента.


Підтримати петицію можна ТУТ.
Коментарі (3)
Сила Слова
10/12/2019 8:07:26 AM  |  IP: 46.211.45.***
Вікторія Лалак, Марія Принц кого ви тут просите? Ідіть петицію підписуйте, Президент цей сайт не читає
Вікторія Лалак
10/12/2019 7:22:49 AM  |  IP: 185.112.167.***
Прошу зберегти Тячівський район
Марія Принц
10/11/2019 8:49:29 PM  |  IP: 195.66.156.***
Прошу зберегти Тячівський район

<<Попередня
1
Наступна>>
Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi