Надіслати
НОВИНУ
 
10/8/2019    П:259 К:0
Як тячівські бійці навчались територіальній обороні
Днями завершились десятиденні збори резервістів та військовозобов’язаних 69 окремого батальйону територіальної оборони, які проходили на території туристичного комплексу в селі Осій, що на Іршавщині

Близько 200 чоловіків  з усієїобласті, і зокрема з  Тячівщини, малиможливість пройти навчання з тактичної підготовки, стрільби, захистуадміністративних будівель, знищення диверсійних груп, надання медичної допомогита евакуація в умовах бойових дій.


Серед учасників зборів був й сільський голова Тернова Василь Кустрьо, якийє резервістом першої черги прикордонної служби та резервістом першої черги128-ї гірсько-піхотної бригади. Адже з серпня 2014 року по липень 2015 року підчас четвертої хвилі мобілізації Василь Юрійович був мобілізований та проходивслужбу у  прикордонній службі, а у 2017році проходив місячні військові навчання у складі 128-ї гірсько-піхотноїбригади. Тож Василь Юрійович розповів про навчальні збори територіальноїоборони та про навички, які там здобув.


Як зазначає Василь Юрійович, він та ще четверо військовозобов’язаних зТячівщини – офіцери Михайло Немеш, Леонід Рибар, Ігор Лендєл та Ярослав Мишанич– були розподілені до управління батальйону. Інші військовозобов’язані з району– по ротах та взводах, де обіймали відповідні посади.

Василь Юрійович був призначений на посаду начальника служби  зенітно-артилерійського озброєння, щоперебуває у підпорядкуванні заступника командира батальйону з озброєння. Уобов’язки Василя Кустря входило разом з іншими бійцями планувати та розроблятизавдання та навчання для бійців трьох рот та спеціальних взводів батальйону. Саміж навчання для учасників зборів проводили інструктори-військовослужбовці. Щоденнорезервісти та військовозобов’язані виконували різні індивідуальні та групові завданняіз захисту стратегічних об’єктів на території краю та з охорони кордону. 

Яскравим спогадом для багатьох учасників навчальних зборів стали виїзністрільби у м. Мукачево. Там офіцери стріляли з пістолетів та автоматів, атакож  вправлялись у  киданні гранат, інші бійці вправлялись тількизі стрільби з автоматів та у киданні гранат.


Окрім заходів з тактичної та бойової підготовки, добре було організовано йдозвілля для військових. На території батальйону тричі проводили концертнупрограму самодіяльні колективи, працівники культури  села Осій та району. Також бійці не булиобділені увагою й керівництва району – до батальйону навідувалися керівники відділукультури та відділу освіти Іршавської РДА. Приїздив до них й обласнийвійськовий комісар Богдан Череміський, він цікавився умовами проживання бійців та процесом навчання.Також на урочистих заходах кожен з учасників був нагороджений грамотами відрайонної ради, РДА чи обласного військового комісаріату. 

Відмічає Василь Юрійович й хороші умови проживання у батальйоні. Адже жилибійці у комфортних кімнатах, харчувались у столовій, кожен отримав йобмундирування.

Василь Кустрьо зазначає, що важливим було під час навчальних зборів те, що військовикибагато спілкувалися між собою, обмінювались досвідом. Особливо цінні знання зведення бойових дій отримали від учасників АТО, які також були у складі батальйону.

Для Василя Юрійовича навчальні збори стали також й місцем зустрічі зістарими друзями. Адже у батальйоні він зустрів колишнього однокласника, з якимне бачився з 1978 року.

Про важливість такористь проведених навчальних зборів розповіли й працівники ДП «БрустурянськеЛМГ» – юрист Михайло Немеш, провідний спеціаліст Андрій Газдик, майстер лісуВасиль Сойма та інженер лісового господарства Юрій Калинюк.

Так, офіцер МихайлоНемеш був призначений на посаду заступника начальника штабу, а його колеги булистрілками: Андрій Газдик – у другій роті, а Юрій Калинюк та Василь Сойма – утретій.

 Зі слів лісівників, за десять днівнавчання вони здобули хороші навички у веденні бойових та тактичних дій,поуправлялись у стрільбі з військової зброї, поспілкувались з досвідченими військовослужбовцями.Тож, переконані, зможуть не тільки охороняти ліс, а , за потреби, гідновиконувати завдання з оборони стратегічних об’єктів краю та кордону.

Для того, аби про навчальні збори з територіальної оборони учасникипам’ятали якомога довше, оператори з Іршавщини, що були також у складібатальйону, навчальний процес фільмували на відео- та фотокамеру. Тож у останнідні служби на бійців чекав сюрприз – їм було представлено тематичнийвідеофільм, кліп та слайд-шоу з фотографій, де задокументовано їх перебування убатальйоні.

Л.БІЛАК.


Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi