Надіслати
НОВИНУ
 
9/25/2019    П:2657 К:6
У Вільховецькій ОТГ працює кращий сільський ЦНАП в Україні, будують амбулаторію, розвивають спорт і дбають про молодь
Вільховецька ОТГ – перша сільська об’єднана громада у Закарпатті, яка утворилася чотири роки тому. До складу ОТГ увійшли 3 сільські ради і 6 населених пунктів. Що вдалося зробити за цей час, над реалізацією яких проектів наразі працюють, як дбають про комфорт для 11,5 тисяч мешканців громади та що планують на перспективу – дізнавались журналісти закарпатських ЗМІ під час прес-туру до об’єднаної громади 24 вересня, організованого Закарпатським центром розвитку місцевого самоврядування за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».
Як розповів очільник Вільховецької ОТГ Михайло Цірик під час прес-конференції, першим завданням, яке виникло з переходом на прямі міжбюджетні відносини, – була виплата зарплат освітянам, медикам, працівникам культури. У плані інфраструктури почали з капітального ремонту доріг. За час існування відремонтовано близько 11 км доріг загального користування та стільки ж – комунальних. Залишилася ділянка дороги у Добрянському, яку сподіваються відремонтувати за рахунок субвенції з держбюджету. Постійно проводиться поточний ремонт автошляхів. У 2016 році затвердили Стратегію розвитку ОТГ, розроблену у співпраці з польськими фахівцями, за участі Урядів Канади і Німеччини. Відповідно до цього документу у громаді розробляють місцеві програми.«Однією з функцій ОТГ є отримання гарантованих державою послуг на місцях, – каже Михайло Цірик, – тому ми прийняли рішення відкрити відділ державної реєстрації, відділ архітектури та містобудування та відділ державного архітектурно-будівельного контролю. З минулого року ці послуги надають у Центрі надання адміністративних послуг, який донедавна працював у приміщенні сільської ради. Зараз кілька послуг надають у новому приміщенні».

 У ЦНАПі вже видали 3600 закордонних паспортів


ЦНАП Вільховецької ОТГ розпочав роботу з виготовлення закордонних та українських паспортів з початку жовтня 2018 року. Вже 6 листопада перший мешканець ОТГ отримав тут свій паспорт. Станом на 20 вересня 2019 року у ЦНАПі видано 660 українських та 3600 закордонних паспортів. Причому закордонний паспорт тут можуть оформити не лише мешканці ОТГ. Тому цією нагодою користуються навіть мешканці сусідніх районів. Це вже принесло понад 805 тис. грн. надходжень до місцевого бюджету, а за рік планують отримати 1,5-2 млн грн. Загалом, послугами паспортного столу у ЦНАПі скористалися понад 5200 осіб.З початку вересня 2019 року ЦНАП надає послуги у новому приміщенні, обладнаному в будівлі будинку культури, яке визнане експертами U-LEAD кращим в Україні серед сільських ЦНАПів. Саме в рамках програми «U-LEAD з Європою» і було облаштовано ЦНАП. Очолив Центр Іван Манзюк.

«Минулого року ми взяли участь у конкурсі, і нашу громаду відібрали для участі у програмі. Нам треба було капітально відремонтувати приміщення, а партнери забезпечили офісною технікою, комп’ютерами, меблями. Персонал ЦНАПу пройшов навчання. На облаштування Центру було витрачено 600 тис. грн. з місцевого бюджету, але ці витрати вже окупаються, а головне – громадяни отримують послуги на місці», – розповідає голова Вільховецької ОТГ. 

Після того, як ЦНАП буде укомплектовано необхідним інвентарем, відбудеться його офіційне відкриття.Загалом, тут можна отримати 13 адміністративних послуг. Окрім виготовлення біометричних паспортів, тут реєструють акти цивільного стану, місце проживання, надають пенсійні послуги, проводять нотаріальні дії. У планах – розширити цей перелік, встановити електронні черги, створити віддалені робочі місця у селах громади, впровадити систему електронного документообігу «Вулик». Також тут мають намір запустити сервісний центр МВС для реєстрації і перереєстрації транспортних засобів та навіть створити автошколу.

Крім цього, з початку вересня 2019 року працює Вільховецьке УСЗН, де жителі громади можуть отримати всі види соціальних послуг. 

 У Вільхівчику завершують будувати амбулаторію


Як розповів журналістам Михайло Цірик, завдяки медреформі створено Вільховецький Центр первинної медики-санітарної допомоги (директор – Василь Бібен), до якого увійшли 3 амбулаторії і 5 ФАПів.

Станом на 24 вересня 8700 мешканців ОТГ (69%) уклали угоди з сімейними лікарями. Зарплати медиків становлять до 18 тис. грн., залежно від завантаження, у лікарів і від 6 до 10 тис. грн.  – у медперсоналу.Не менше 7% медичної субвенції спрямовують на забезпечення ліками незахищених верств населення.

Цього року амбулаторію з с.Добрянське перенесли у будівлю старостату. Тут, окрім основних медичних послуг, створено денний стаціонар. Такий же, з двох палат, створено і на базі Вільховецької амбулаторії. Закуплено комп’ютерну техніку, медичне обладнання: кардіографи, ліжка, тумби, медичні штативи, інгалятори.  Для потреб медиків придбали й аналізатори для здійснення біохімічних аналізів.

Для сімейних лікарів придбано санітарний автомобіль «Рено Дастор».  Вже проведено тендер на закупівлю ще двох таких авто. З Мінрегіонбуду очікують погодження на закупівлю четвертого автомобіля.

Поточний ремонт проведено і в амбулаторії с.Вільхівці-Лази. А у с.Вільхівчик, де мешкають майже 2 тисячі людей, завдяки програмі розвитку сільської медицини будують сучасну амбулаторію на два поверхи.

«Це гірський населений пункт протяжністю майже 10 км, розкиданий по горах, навантаження на лікаря не порівняти з містом, – каже Михайло Цірик. – Тому працюємо над тим, щоб тут працювали два лікарі».

Здати об’єкт планують до кінця 2019 року.

 Дбають  про дозвілля молоді та «особливих» дітей


Багато зроблено і в галузі освіти. За два роки на «Нову українська школу» держава виділила близько півмільйона гривень, стільки ж витратили з місцевого бюджету. Загалом, у Вільховецькій ОТГ укомплектовано 10 перших класів, де навчаються 215 першокласників.

Почалося масштабне будівництво нового корпусу Вільховецько-Лазівської ЗОШ І-ІІІ ст. Вартість проекту складає 31 млн. грн.

У частині будинку культури зроблено ремонт приміщення для молодіжного дозвілля – занять танцями та греко-римською боротьбою, настільним тенісом тощо. Також у цій будівлі розмістили  інклюзивно-ресурсний центр (директор – Євгенія Богаченко). Приміщення відремонтували за кошти місцевого бюджету, а обладнання, сертифіковані меблі та дидактичні матеріали придбали за державний кошт. Все це – для того, щоб надавати корекційно-розвивальні послуги більш, ніж 30 особливим дітям громади і допомогти їм краще почуватися у суспільстві.

 Не меншу увагу в ОТГ приділяють розвитку спорту, зокрема, футболу. Адже команда СК «Вільхівці» входить у трійку лідерів вищої ліги Закарпатської області. Завершується будівництво футбольного поля зі штучним покриттям розмірами 60х40 метрів. Розробляються проекти будівництва багатофункціональних спортмайданчиків при школах у селах Вільхівчик та Раково, а також реконструкції футбольного поля з біговими доріжками у селі Добрянське.Планують також провести реконструкцію стадіону у Вільхівцях, де облаштують новий газон з системою автоматичного поливу.

У перспективі – немало ініціатив, які чекають на втілення. Це і грантовий проект із розвитку туризму, який передбачає облаштування зони відпочинку на набережній річки Тересви, й облаштування тротуарів уздовж центральної дороги, створення власної пожежної станції.Наталія Маджара для Tyachiv.com.ua
Коментарі (6)
Лариса
10/13/2019 10:23:30 AM  |  IP: 194.39.227.***
Це все для Вільхівців,що в В.Лази і Добрянське живуть не такі люди ? Як небуло так і небуде справедливосці і то всі слова на публіку які говорить М Цірик...........
...
10/13/2019 10:20:55 AM  |  IP: 194.39.227.***
Чому тільки все робить для Вільхівців,а де для інших? В,Лази,Добрянське чому так непроцвітають! Небуло і не буде справедливосці .
Віра
9/26/2019 10:13:45 PM  |  IP: 130.180.216.***
Кожного року я приїзджаю в своє рідне село,так воно процвітає питань нема ,але головне те ,що екологія не на найкращому стані,дуже турбує вигляд річки.ЖАХ!!
регіони
9/26/2019 7:43:08 AM  |  IP: 31.41.89.***
То Цірик у нас в Партіі Регіонів будучи заступноком голови партіі досвіду набрався
Вільхівчанин
9/25/2019 11:54:33 PM  |  IP: 142.93.173.***
Так, все було би нормально, але такий як Манзюк все портить, був взяточником №1 в податковій, брав кеш, а на даний час корчит із себе справедливого.
Лариса
9/25/2019 10:19:58 PM  |  IP: 87.249.143.***
Оце я розумію людина працює на благо громади. Багато сільських голів і інших чиновників сприйняли ідею утворення Вільховецької громади 4 роки назад з сарказмом і недовірою, але пан Цірик своїм яскравим прикладом показує доцільність таких обєднань. Для цього потрібно лише бажання зробити щось для людей, а не думати лише як забезпечити собі безбідну старість. Бажаю цій ОТГ тільки процвітання.

<<Попередня
1
Наступна>>
Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi