Надіслати
НОВИНУ
 
8/30/2019    П:858 К:0
У Тячівській ОТГ облаштовують вело-туристичний маршрут (ФОТО)
Цьогоріч у Тячівській ОТГ реалізують проект «Вело-туристичний маршрут «Панорама Тячів-ОТГ», який минулого року став переможцем програми «Громадський бюджет». Під час голосування його підтримали 545 мешканців громади. Розробником проекту виступив місцевий підприємець, господар кав’ярні «Італійська кава» та велолюбитель Віталій Цавнер.
Проектом передбачено обладнати маршрут для любителів велосипедного та пішохідного туризму, частина якого пролягає довколишніми вершинами, звідки відкриваються мальовничі краєвиди на Тячів, села об’єднаної громади і району, а також сусідньої Румунії. Його протяжність по кільцю складає 24 км, а загалом, довжина трас становить понад 50 км.

«Панорама-Тячів-ОТГ» підійде як для початківців, так і для досвідчених любителів веломандрівок. На маршруті є три траси: перша, 10-кілометрова, по Тячеву й Тячівці (повністю заасфальтована, так звана «кардіо», яку можна проїхати за півгодини), друга – це «Панорама-Тячів» (асфальт, грунт, до 2 годин, з виходом на оглядовий майданчик) і третя – «Панорама-ОТГ» (асфальт, грунт, з виходом на оглядовий майданчик, пролягає з Тячева на Лази до межі між Руським Полем, Лазами, Тячівкою і Тереблею). 

«Більша частина трас асфальтовані, а решта – крос-кантрі, тобто по ґрунтах різного походження (трава, камінь тощо)», – каже автор веломаршруту.

Наразі робота над втіленням ідеї у життя триває повним ходом: встановлені стовпчики для знаків, а також змонтовано один із оглядових майданчиків, що знаходиться на одній з вершин висотою 399 метрів на межі між Лазами і Тячівкою.

«Це місце дуже цікаве: і не дуже високе, і легкодоступне, 3 км вгору можна пройти і пішки», – запевняє розробник маршруту Віталій Цавнер.

До оглядового майданчика у Лазах можна доїхати, звернувши на асфальтовану вулицю біля магазину-кафе ліворуч (орієнтир – придорожній хрест). Далі – знову поворот наліво, а потім – праворуч, звідки долаємо підйом ґрунтовою дорогою протяжністю близько 3 км. До оглядового майданчика слід звернути ліворуч і проїхати ще півкілометра. Орієнтирами на маршруті стануть вказівні знаки на стовпчиках і карти у головних точках маршруту та в центрі Тячева.

Ще один панорамний майданчик буде на межі Тячівки і Руського Поля, на висоті 50-60 метрів. Підйом до нього буде неважко подолати людям різного віку, навіть тим, які жодного разу не виїжджали за межі міста. З цієї вершини теж відкривається дуже гарний вид на Тячів. Від дороги до цього саду метрів 500. 

«У межах асфальтованих трас плануємо встановити державні дорожні знаки, якими будуть керуватися всі автомобілісти. Поки що замовили таких десять. Встановимо їх у Лазах, Тячівці, Руському Полі, Тячеві. Тому що на дорозі все може статися. Автомобілісти повинні дотримуватися правил на дорозі, де рухаються велосипедисти, бо зараз маємо страшне безкультур’я серед водіїв автомобілів і мотоциклів, які взагалі не вважають велосипед за транспорт», – розповідає Віталій.

Упродовж маршруту будуть встановлені знаки для велосипедистів зі стрілками напрямку руху – як в одному, так і зворотному напрямку, та номерами трас під ними. До цікавих місцин на трасах можна буде пройти і пішки.

У процесі облаштування до маршруту вирішили включити також гору Капону поблизу Руського Поля. На під’їзді до вершини встановлять стенд з інформацією про неї. 

«Тому що фактично всі велосипедисти Тячева починають із Капони – найбільш відкритої гори. Для кожного з них це перше досягнення», – пояснює велоентузіаст. 

Облаштування туристичного велошляху – справа клопітка і нелегка: роботи проводяться у місцевості, важкодоступній для транспорту. Тож коли вони будуть завершені – поки складно сказати. Як каже Віталій Цавнер, підсумком реалізації проекту стане його презентація – причому, важливо, щоб це було власне на маршруті, наприклад, на верхньому оглядовому майданчику.  
 
«Відкриття веломаршруту дасть дуже багато нових можливостей для активної молоді: це і організація екскурсій, вело- або мотопрокату», – каже автор ідеї і підсумовує: у Тячеві багато шанувальників велотуризму, який активно розвивається, тому ця справа потрібна не лише на сьогодні, а й на майбутнє. Саме тому для облаштування маршруту використовують надійні та довговічні матеріали. Головне – щоб люди дбайливо ставились до зробленого ціною немалих зусиль. 

























Наталія Маджара для Tyachiv.com.ua


 
  



Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi