Надіслати
НОВИНУ
 
8/8/2019    П:1358 К:1
Сесія Тячівської районної ради: реорганізація лікарні, зміни до бюджету та звернення щодо утворення ОТГ (ФОТО)
8 серпня відбулося перше пленарне засідання двадцятої позачергової сесії Тячівської районної ради сьомого скликання. У засіданні взяли участь 26 депутатів. Керував роботою сесії в.о. голови ради Ігор Грабарь. Також був присутній в.о. голови Тячівської РДА Михайло Полажинець.
До порядку денного було внесено кілька нагальних питань, які потребували невідкладного розгляду. Найперше, йшлося про реорганізацію комунального закладу «Тячівська районна лікарня №1» шляхом перетворення в комунальне некомерційне підприємство «Тячівська районна лікарня».

Передусім, депутати надали згоду КЗ «Тячівська РЛ №1» на зняття з балансу будівель поліклініки, дитячої та жіночої консультацій, стоматологічної поліклініки. Перші дві будуть передані на баланс новоствореного закладу, а стоматологічну поліклініку – Тячівській міській раді як власнику.

Як роз’яснив головний лікар Тячівської РЛ №1 Федір Яринич, реорганізація комунального закладу пов’язана з проведенням реформи системи і закладів охорони здоров’я. Згідно з законом, всі лікарні мають бути перетворені у комунальні некомерційні підприємства. З початку  наступного року фінансування таких закладів буде на 60% здійснювати Національна служба здоров’я України, на 20% – органи місцевого самоврядування та ще 20% заклад повинен заробити сам.

Після обговорення депутати підтримали рішення про реорганізацію КЗ «Тячівська районна лікарня №1» шляхом перетворення в комунальне некомерційне підприємство «Тячівська районна лікарня». На другому пленарному засіданні сесії буде розглянуто питання Статуту новоствореного підприємства. 

Затим депутати райради прийняли звернення до голови Закарпатської ОДА щодо утворення об’єднаних територіальних громад на території Тячівського району. У документі народні обранці просять внести на розгляд чергової сесії обласної ради проект Перспективного плану формування територій громад області, розроблений Закарпатським Центром розвитку місцевого самоврядування. Відповідно до цього плану, на Тячівщині передбачено створення 9 ОТГ – Углянської, Буштинської, Тячівської, Тересвянської, Вільховецької, Нересницької, Солотвинської, Дубівської та Усть-Чорнянської, а не п’яти, як пропонували у Кабміні.

Суперечки у залі виникли під час обговорення змін до районного бюджету на 2019 рік». Зокрема, депутат Василь Каганець запитував, чи будуть виділені кошти з районного бюджету як дофінансування на ремонт дороги обласного значення Колочава-Усть-Чорна-Калини-Бедевля, на що в ОДА не передбачили на цей рік жодної копійки в той час, коли цей автошлях – у жахливому стані.

Як відповів в.о. голови РДА Михайло Полажинець, обіцяних в ОДА коштів на ремонт дороги на рахунках поки немає, хоча листи-звернення до ОДА щодо утримання обласних доріг ним написані.

Пропонованими змінами до бюджету було передбачено спрямувати субвенцію у розмірі по 500 тис. грн. Тересвянській селищній та Углянській сільській радам на ремонт комунальних доріг. Василь Каганець пропонував не голосувати за цей розподіл, поки не вирішиться питання з ремонтом дороги Колочава-Усть-Чорна-Калини-Бедевля. Його пропозиція набрала лише 15 голосів. Але й рішення щодо змін до бюджету в цілому депутати з першого разу «провалили». Тому Ігор Грабарь запропонував ще раз повернутися до розгляду цього важливого питання, щоб знайти консенсус.

Зрештою, після того, як всі бажаючі депутати висловили думки з цього приводу,  зміни до бюджету знову поставили на голосування, враховуючи пропозицію в.о. голови ради  не передавати Тересвянській селищній та Углянській сільській радам кошти на ремонт вулиць до наступного пленарного засідання сесії. А за цей час спеціально створена депутатська комісія вивчатиме питання фінансування ремонту дороги Бедевля-Усть-Чорна-Колочава.

Депутати пристали на таку пропозицію і проголосували за зміни до районного бюджету. Цим рішенням депутати, зокрема, передали місцевим бюджетам субвенцію на такі цілі: реконструкція системи водопостачання житлового масиву по вул.Травнева і Незалежності в смт Буштино – 503 тис. грн., капітальний ремонт (благоустрій) території біля будинку культури в смт Дубове – 1 млн грн., капремонт покрівлі даху Тереблянського ДНЗ –  299,9 тис. грн., реконструкція дитячого майданчика у с.Теребля – 299,6 тис. грн., капремонт (благоустрій) частини прилеглої території Тереблянської сільської ради – 183 тис. грн., капітальний ремонт будівлі Тернівського ДНЗ №1 – 450 тис. грн., спрямували кошти на ряд інших потреб. Також затвердили субвенцію з обласного бюджету на розвиток сільської медицини – 5 млн. грн. на придбання службових автомобілів для ряду сільських АЗПСМ.

Tyachiv.com.ua 

Коментарі (1)
Вірник
8/11/2019 1:01:14 PM  |  IP: 176.10.99.***
Шкода, що Івана Івановича на сесії небуло, він би відстояв дорогу котру зробили для нас добрі люди з Божою допомогою до нашого Дому молитви.

<<Попередня
1
Наступна>>
Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi