Надіслати
НОВИНУ
 
7/30/2019    П:1138 К:0
Бедевлянський господар вирощує кавуни (ФОТО)
Бедевлянець Михайло Полянський вперше посадив кавуни у себе на обійсті у 2016 році. З того часу щороку збирає соковитий врожай.
Господар каже: баштанні культури – не така вже це й дивина для наших країв, бо ще у 70-х роках, у серпні, випадково знайшов на березі Тиси два кавуни по 5-6 кг. Щоправда, плоди були рожевими і не солодкими, а отже – невчасно посіяними.

На домашній бахчі пана Михайла ростуть кавуни кількох сортів – ранньостиглий «Вогник» темно-зеленого кольору, рожевий всередині, який росте до 5-6 кг, та пізній, смугастий – з червоною м’якоттю.  


 
Зараз кавуни лише починають достигати, а найкраще збирати урожай в середині-кінці серпня. Цього року Полянські планують зібрати близько 300 кг смачної баштанної ягоди. Стиглість плоду господар визначає за сухістю хвостика та жовтою плямою на боку.

«Велику роль у вирощуванні кавунів в нашій місцевості відіграє погода, – розповідає пан Михайло. – Минулого року весна була холодною: кавуни були, але врожай зібрали невеликий і плоди були не крупні. А три роки тому вродило й на диво багато динь, а кавуни сягали 8-12 кг! Результат залежить і від того, чи не хворіють рослини. Наприклад, тогорічні посіви псували кроти, а цього року – хрущі».

Господар ділиться: «Справа ця не така вже й легка, бо кавун – культура серйозна. Час для посіву обираю сам, за погодою. Цьогоріч це було 25 травня. Насіння купую у магазині та використовую власне. Висіваю не під плівку, а у відкритий грунт, бо кавун сам акліматизовується. Але пересаджувати його не можна, бо на новому мсці вже не приживеться. Посіви не обробляю хімічними засобами, окрім захисту проти фітофтори». «Щоби щось мати – то треба працювати, бо все хоче рук, – каже бедевлянець. – Але слід і землю підготувати. Кавун виросте і в пустій землі, але не буде мати смаку. Також грунт повинен бути не кислим».


Втім, кавуни, розповідає Михайло Полянський, – це лише хобі, вирощує їх для родини. Найбільшими любителями соковитих плодів є двоє онуків фермера. Городні експерименти пана Михайла кавунами не обмежуються. Свого часу чоловік успішно вирощував і арахіс.Та основна справа Михайла Полянського, якою займається 25 років і є в ній професіоналом, – виробництво натуральної молочної продукції, зокрема, сирів. Разом з сім’єю утримують близько 120 голів худоби – кіз та овець, власноруч роблять різні види сирів, які користуються неабияким попитом серед покупців. З цього і живуть. Жодних державних дотацій господарі не отримують. Втім, не звикли нарікати: Як каже пан Михайло, самі заробимо. Та, звісно, йому хотілось би, щоб держава нарешті звернула увагу на проблеми фермерів, а чиновники допомагали їх вирішувати. Адже за кордоном праця на землі цінується набагато більше.Наталія Маджара для Tyachiv.com.ua


 
   


Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi