Надіслати
НОВИНУ
 
7/28/2019    П:228 К:0
Як купити кавун або диню і не отруїтися?
Кавуни на першому місці, а дині на другому! Такий рейтинг найулюбленіших літніх смаколиків. Хоча традиційно пік популярності на ці фрукти та ягоди припадає на серпень, проте й зараз закарпатці залюбки їх купують.

Надають перевагу все ж не стихійним пунктам продажу – на узбіччях доріг, а на продовольчих ринках та у магазинах, де перевіряють їх якість, зокрема на вміст нітратівта інших небезпечних для здоров’я речовин. Що по чім в Ужгороді та поради фахівців, як смакувати башатанні культури та не отруїтись – дивіться далі.

У магазинах, супермакетах та у точках стихійної торгівлі ціна на баштанні коливається у сторону зменшення на 2-5 гривень. Ужгородці надають перевагу кавунам, дині – на другому місці за популярністю. Кажуть, це не тільки смачно, а й корисно!
Продавці центрального продовольчого ринку Ужгорода запевнили, кавуни та дині – наші, українські. Самі їх їдять, тому, кажуть, це цілком безпечно!

Крім того, якість продукції ретельно перевіряється фахівцями перед тим, як попасти на прилавки ринку. Також продавці діляться секретами, як правильно вибрати фрукт чи ягоду, аби не прогадати!

Хоча закарпатці масово почали вживати кавуни та диніу липні,зазвичай пік популярності на баштанні культури припадає на серпень-вересень. Тому кілька порад від лікарів, аби не потрапити у халепу.

Перед вживанням обов’язково помити холодною водою, а найкраще, щоб кавун чи диня постояв у воді хоча б пів години. Можна додати таблетку аскорбінової кислоти – вона витягує нітрати. Нагадаємо, нітрати – тобто солі нітратної кислоти, які утворюються при її взаємодіїз відповідними металами, або їхніми оксидами чи гідроксидами, небезпечні для здоров’я людини, якщо їх вміст у фруктах та овочах перевищує норму.

Якщо симптоми отруєння з’явилися, найперше, що рекомендують лікарі, – пити багато рідини, аби за рахунок блювоти не допустити всмоктування токсинів у великій кількості в організмі. А фахівець після огляду оцінить стан людини і вже вирішить, чи можна залишитися вдома і призначить подальше лікування, чи необхідно звернутися до стаціонару для подальшого обстеження та лікування.


Теги:
Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi