Надіслати
НОВИНУ
 
7/23/2019    П:541 К:1
Краса поруч: з полонини Апецька відкриваються чарівні краєвиди (ФОТО, ВІДЕО)
Апецька є найвищою горою на території Тячівського району. Вона розташована на схід від селища Дубове(до вершини приблизно 8 км) на межі з Рахівським районом.
Це так звана острівна гора, що не пов'язана з жодним хребтом чи гірським масивом. Апецька має кілька вершин, найвищі з яких — 1511 і 1512 м. У плані (вид зверху) гора дещо нагадує велетенську літеру Х з раменами завдовжки до 3км.

Сама назва гори походить від румунської мови й означає «водяна» (румунською apa – вода). Названа Апецька так не даремно, адже на її схилах є чимало джерел, які дають початок потічкам — притокам таких річок, як Тересва, Великий Плавуць, Крайня Ріка та інших. До висоти приблизно 1400м гора вкрита хвойними та буковими лісами, вище — полонини з чорничниками.


На Апецьку ведуть кілька шляхів, один з них з селища Дубове (Тячівського району), інший з села Плауц (Рахівського району). І саме шляхом, що прокладений лісівниками з Рахівщини, можна дістатись на її вершини навіть легковим автомобілем чи мотоциклом. Завдяки цьому гора стає дедалі привабливішим об'єктом мандрівок вихідного дня. А у літню пору сюди масово з’їжджаються заготівельники чорниці.

З Апецьки в ясну погоду видно гору Говерлу(38 км) і частину міста Хуст (бл. 50 км). Найкраще, звісно ж, видно з вершини навколишні села – Красну, Дубове, Калини.

Пропонуємо вашій увазі літні краєвиди Апецької.

За матеріалом з Вікіпедії

Фото Лідії Білак
Коментарі (1)
Василь
7/24/2019 12:42:05 PM  |  IP: 92.112.215.***
Апецька прекрасна, спору нет, но....
Вона далеко не найвища вершина Тячівського району. Сама висока гора Тячівщини - Братківська (1788м), далі Гропа (1758м) і т.д. Апецька десь у третьому десятку. все інше - чиста правда.

<<Попередня
1
Наступна>>
Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi