Надіслати
НОВИНУ
 
7/10/2019    П:216 К:0
Школа-довгобуд у Нересниці десятки років проростає чагарниками (ВІДЕО)
Будувати її розпочали ще в 90-х і майже звели. Однак через брак коштів не обладнали дах.
А в результаті пророблену на 70% роботу довелось розпочинати з початку. Працювали аж до 2012 року. Все, на що спромагалися державні чиновники, то це виділили 1 мільйон гривень з потрібних 24-х. Тож все, що отримали селяни – фундамент та один поверх. А вже 7 років до проекту й взагалі ніхто не береться. Тим часом учнів навчають у колишньому гуртожитку.

Колись у селі Нересниця була велика дерев’яна школа сюди довозили на навчання учнів ще з 3-ї населених пунктів. На території села збудували навіть гуртожиток для учнів з далеку. Однак з роками школа стала аварійна. У 80-х її знесли, а гуртожиток переобладнали. Приміщення непристосоване та старе. Класи тісні. Немає в школі спортзалу. Частина будови вкрита тріщинами.

В колишньому гуртожитку навчаються учні старших класів. Їх більше 500. Для першачків переобладнали дитячий садочок. Тут ситуація не краща.

З роками дітей в Нересниці стає все більше. 5 років тому паралелей було тільки дві, нині три. Тому на уроках діти змушені за партами сидіти по троє. Батьків турбує і стан подвір’я в закладі. За 50 метрів від школи – цвинтар. Туалети тут на вулиці. В подвір’ї проходить теплотраса, а ще в дворі стоїть електричний щит.

А тим часом на території села проростає чагарниками будова нової школи. Будівництво нової школи стартувало у 1994. За три роки робіт – звели три поверхи головного корпусу, 1 лівого, та правого, майже готовим був і спорт зал. Однак через деякий час будівництво зупинили, а збудовану школу довелось розібрати.

Будівлю розібрали, знову звели, цього разу тільки один поверх. А в 2012 фінансування проекту зупинили. Тож громада так і не дочекалася школи. І куди тільки не зверталися з проханням відновити будівництво.

Доля школи залежить від керівників держави, кажуть в обласній адміністрації. Цьогоріч 80 першачків Нересниці, вочевидь, сядуть знову за парти по троє. Батьки ж не покидають надії, що їх таки почують. Сформували чергове звернення до Кабміну. Чекають позитивних висновків вже цьогоріч. А чи дочекаються – покаже час.


Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi