Надіслати
НОВИНУ
 
4/9/2019    П:451 К:0
У Тячеві за "круглим столом" обговорювали створення дубового заказника «Тересвянська долина» (ФОТО)
У вівторок, 09 квітня, відбулася зустріч за "круглим столом" керівництва району з членами робочої групи по створенню дубового заказника місцевого значення «Тересвянська долина».
Головною темою зібрання стало узгодження дати проведення підсумкової наукової конференції щодо утворення  і подальшого функціонування цієї особливої екосистеми.

Спільними зусиллями  влади і громадськості вдалося втілити в життя дуже важливий проект, який зіграє неабияку роль у збереженні унікальних природничих зон Тячівщини  -  так званих дубових лісів. Так, зокрема, у минулому році було прийнято рішення про створення дубового заказника місцевого значення «Тересвянська долина», площею майже 200 га на території сіл Грушево, Тересва, Криве та Біловарці. 

Передувала цьому копітка робота і непроста процедура проведення усіляких досліджень, прийняття погоджень та рішень в різних інстанціях і владних кабінетах, тощо. 

А розпочалося все із чисельних звернень активістів та представників громадськості і, зокрема,  ГО "Злагода", до керівництва району з приводу нищівної вирубки дубових лісів на території Тереблянської долини.

Дане питання неодноразово розглядались на засіданнях Громадської ради при РДА, обговорювалось на нарадах з головою РДА В.Ю. Дем’янчуком та головою районної ради І.І. Фабрицієм,  начальником Закарпатського ОУЛМГ В.І. Мургою, директором Карпатського біосферного заповідника  М.П.Рибаком та ін.

Відтак  голова РДА В.Ю. Дем’янчук  прийняв розпорядження «Про утворення природно-заповідних зон на території Тячівського району», відповідно до якого й було створено робочу групу з числа представників громадськості, науковців, керівників різних проектів ПЗФ та ін.

Після чого у визначених  населених пунктах району  пройшли відповідні громадські слухання.  Для доведення цінності дубових масивів і підготовку наукового обґрунтування були проведені  зустрічі   з професорами С.С. Стойком, Ф.Д.Гамором, кандидатом біологічних наук І.А. Маханцем, іншими науковцями та працівниками Карпатського біосферного заповідника. 

Загалом вдалося зібрати купу документів і об'ємний дослідницький матеріал, який став в основі підтвердження того, що заказнику «Тересвянська долина» - бути!

- Дуже відрадно, що насамперед керівництво району, і всі , з ким нам доводилося співпрацювати під час реалізації даного проекту,   висловились за збереження унікальних   дубових лісів Тячівщини, - наголосила під час зустрічі голова ГО "Злагода" Марія Цимбаліста. 

Відтак учасники "круглого столу" погодили дату, час та місце проведення конференції - 07.05.2019 р о 11.00 за к.ч в Тячівському районному будинку культури.

У свою чергу голова Тячівської РДА Василь Дем'янчук висловив велику вдячність робочій групі за пророблену роботу і проявлену позицію.   А також закликав до конструктивного діалогу і подальшої співпраці  громадськості з владою в інших питаннях соціально-економічного розвитку району, інформує прес-служба Тячівської райдержадміністрації.Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi