Надіслати
НОВИНУ
 
4/2/2019    П:487 К:0
Вибори президента у Дубовому: низька явка та неповні списки виборців (ФОТО)
31 березня в Україні проходили вибори президента. Не стояли осторонь цього процесу й мешканці селища Дубове, на території якого функціонувала найбільша кількість виборчих дільниць – аж п’ять. На чотирьох з них побувала наш кореспондент та зафіксувала настрій виборців та сам процес волевиявлення.
Сонячна й тепла погода неабияк посприяла тому, аби дубівчани вийшли з домівок й здійснили свій громадянський обов’язок. Як зазначили голови виборчих комісій, на дільницях виборчий процес розпочався вчасно. Невелика частина дубівчан проголосувала зранку, решта - впродовж дня. Пік волевиявлення припав на післяобідню пору, коли у храмах завершилося богослужіння, та надвечір. На дільниці мешканці селища йшли цілими сім’ями, а для багатьох з них день виборів шостого президента став святом.

Найперше, ми завітали завітали до дільниці №20486, яка була розміщена у одному з класів Дубівської ЗОШ І-ІІ ст №2. Приміщення світле й тепле, хоч  й не надто просторе, однак тут було достатньо місця, аби  під час великого напливу виборців не було тісно.  Загалом, на дільниці зареєстровано 1473 виборців. А станом на 15 годину правом обирати президента скористалися всього 326 громадян, з них 4 осіб голосували вдома.


Як зазначила голова комісії Надія Мезей, вибори проходили без порушень й казусів. Однак був випадок, коли один виборець не знайшов себе у списках. Серед тих, хто прийшов проголосувати, багато як молодих, так й людей старшого покоління. Як зазначили члени виборчої комісії, аби виконати свій громадянський обов’язок, на дільницю навіть прийшли два громадяни, яким за 90 років, – 92-літній Іван Цубера та 99-літній Михайло Головчук. На цій дільниці голосував й відомий дубівчанин, стронгмен Денис Бережник. Спортсмен каже, що приїхав з Хуста до рідного селища, аби віддати свій голос за процвітаюче майбутнє України, тож налаштований оптимістично.

Не було виявлено порушень й на дільниці, що працювала у актовому залі Дубівської ЗОШ І-ІІ ст. №1. Оскільки приміщення просторе з достатнім освітленням, то тут працювати членам виборчої комісії та спостерігачам було комфортно. Як повідомила голова комісії Світлана Чендей, станом на 15 годину 20 хвилин  здійснили волевиявлення 435 громадян. На жаль, троє осіб не змогли проголосувати, оскільки не знайшли себе у списку виборців. Загалом, на дільниці зареєстровано 2306 виборців, з них 9 громадян, які голосували вдома.

А ось на дільниці, що була розміщена у актовому залі ЗМТ, не змогли скористатись правом обирати президента близько 10 громадян, бо їх імена не були занесені до списку виборців. Тож люди йшли засмученими з дільниць, так й не проголосувавши.

Як зазначила голова комісії Мар’яна Фіцай, загалом, у списку виборців зареєстровано 2060 громадян, з них 5 осіб голосували вдома. Станом на 15 годину 30 хвилин проголосував 401 дубівчанин.

На дільниці, що працювала у приміщенні Дубівської ЗОШ І-ІІІ ст., виборчий процес проходив теж без порушень. Хоч і тут не всі охочі проголосувати знаходили свої імена у списку виборців. Про це зазначив голова комісії Микола Антонов. Загалом, на цій дільниці зареєстровано 1844 виборців. Станом на 15 годину 50 хвилин виконали свій громадянський обов’язок 430 дубівчан, з них 13 – голосували вдома.

Ще одна дільниця знаходилася у с. Нижній Дубовець, там до списку виборців було внесено 879 громадян. Виборчу комісію очолила Алла Комар. Як зазначають спостерігачі, на цій дільниці також виборчий процес проходив спокійно, без порушень.


Надвечір, після 16 години, виборців на всіх дільницях селища дещо побільшало.  Однак, за даними з офіційного сайту ЦВК, на всіх 5 виборчих дільниць здійснили свій громадянський обов’язок лише 39,5% виборців. Так, загальна кількість виборців становить  8560, а скористались правом обирати президента всього  3382 дубівчан.

Результати голосування такі: найбільшу кількість голосів -1579 ( 46,68 %) від дубівчан отримав кандидат Володимир Зеленський. Друге місце з великим відривом – 418 голосів (12,36 %) набрала Юлія Тимошенко. Закриває трійку лідерів Юрій Бойко, який набрав  400 голосів (11,82 %), за Петра Порошенка проголосувало 334 (9,87%) дубівчан.

Л.Білак для Tyachiv.com.uaКоментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi