Надіслати
НОВИНУ
 
12/7/2018    П:1109 К:0
Дитячому оздоровчому закладу «Берізка» на Тячівщині – десять років (ФОТО)
Десять років тому, 8 грудня 2008 року, у Вонігові запрацював цілорічний дитячий оздоровчий заклад «Берізка». Його відкриттю передувала величезна робота.
Щоправда, було багато скептиків, які не вірили у майбутнє «Берізки». Сумніви й острахи були і в колективу щойно створеного закладу. Та з часом усім стало зрозуміло: «Берізка» – це не просто дитячий табір з цілодобовим перебуванням. Це унікальний заклад, де школярі, відпочиваючи, розкривають свої часом приховані, таланти і здібності, вчаться бути самостійними, комунікувати одне з одним, відчувають себе потрібними. Фінансується заклад, в основному, з районного бюджету. Тільки незначну частину витрат тут покривають за рахунок продажу путівок. Колектив «Берізки» не обмежується інструкціями, положеннями та планом роботи, бо головне – щоб хлопчикам і дівчаткам хотілось сюди повертатись знов і знов, і щоби спогади про відпочинок зігрівали якомога довше.

«Починати було нелегко, – згадує начальник оздоровчого закладу Нінель Стойка. – Колись у цій будівлі був панський маєток, який в народі називали «палата». За переказами, його історія сягає 18-го століття. У радянські часи, до 1987 року, тут була восьмирічна школа. Відтак у 1987 році будівлю передали Тячівській райспоживспілці, де було організовано оздоровчий табір «Берізка». Він проіснував приблизно три роки. Відтак до 2008 року пустувала. Після рішення сесії у травні 2008 року розпочався капітальний ремонт будівлі».

Для того, щоби привести занедбану будівлю до ладу, треба було працювати в поті чола. Це було нелегке завдання для перших працівників закладу, яких на той час було всього п’ятеро на чолі з керівником Нінель Йосипівною Стойкою. Згодом робочих рук побільшало – їм на підмогу прийшли й інші працівники, які виявили бажання трудитись у закладі. Зараз, порівнюючи фотознімки тих часів із сучасними, «Берізку» не впізнати. Доглянуте подвір’я з фонтаном та ігровими майданчиками, затишний спальний корпус, зали для занять хореографією та спортом у підвальних приміщеннях, світла простора їдальня – на юних відпочивальників завжди чекають комфорт та сприятливі для гармонійного розвитку умови. А ще – п’ятиразове калорійне харчування, насичене дозвілля, участь у змаганнях, конкурсах та вікторинах із заохочувальними призами, захоплюючі екскурсії.

З часом вдалося вирішити і транспортну проблему – у «Берізки» є власний автобус, тож діти мають можливість їздити на екскурсії та до школи.

Функціонування закладу надає унікальну можливість для оздоровлення та відпочинку дітей пільгових категорій 7-17 років (сиріт, дітей із багатодітних, малозабезпечених сімей, талановитих, обдарованих та інших). Зараз тут упродовж кожної зміни набираються сил  60-70 дітлахів. Відпочинок проходить без відриву від навчання – школярі відвідують уроки у Вонігівській ЗОШ І-ІІІ ст. підбір дітей проводиться з допомогою дирекцій шкіл району.


За десять років у «Берізці» оздоровилися майже 9 тисяч дітей. Серед них є такі, що з часу відкриття закладу відпочивають майже щороку. Це Каміла Демченко з Нересницької ЗОШ І-ІІІ ст., Денис Стойка та Дарина Спащук з Углянської ЗОШ І-ІІІ ст., Анастасія Рак, брати Юліан та Василь Швалі  з Буштинського ліцею. Дехто з «берізківців», вже маючи власні сім’ї, навідуються до улюбленого табору.

Один із секретів успіху «Берізки» – в майстерності та небайдужості педагогічного колективу. Тут працюють не тільки досвідчені педагоги, віддані своїй справі, а люди з чуйною душею, які вміють найти ключ до дитячих сердець і організувати цікаве дозвілля. Оздоровчий заклад повністю укомплектований кваліфікованими кадрами. З дітьми працюють директор, старший вихователь, тринадцять  вихователів (з них 4 – за сумісництвом), керівник гуртка, культорганізатор, інструктор з фізкультури, психолог. Педагоги перебувають у постійному пошуку нових ідей та форм роботи, вони не тільки наставники для дітей, а й старші друзі.

Керівник «Берізки» Нінель Стойка каже: усім завдячують сприянню та розумінню районної влади, яка дбає про достатнє фінансування установи. 

На досягнутому в «Берізці» не зупиняються: у планах – двоповерхова добудова до основного корпусу з душовими, туалетами, пральнею та кімнатами для персоналу. Це дасть можливість збільшити кількість ліжко-місць у закладі. Проект уже виготовлений, справа – за фінансуванням. Одним із можливих варіантів є залучення грантових коштів. У старій будівлі, де зараз розташований кабінет директора, планують облаштувати музей старожитностей. Його вже почали облаштовувати. А ще тут мріють про басейн та літній амфітеатр, адже поки залом для виступів юних талантів слугує їдальня. 

Задумів багато, а головне  – у колективу є бажання працювати з тим, щоби оздоровчий заклад «Берізка» з кожним роком розцвітав і наповнював радістю дитячі серця. Наталія Маджара для Tyachiv.com.ua


Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi