Надіслати
НОВИНУ
 
12/5/2018    П:264 К:0
Розробники історико-архітектурного плану Тячева виявили понад 20 об’єктів культурної спадщини (ФОТО)
Місто Тячів Постановою Кабміну від 2001 року внесене до списку історичних населених місць України – тобто таких, які зберегли повністю або частково свій історичний ареал з об'єктами культурної спадщини і пов'язані з ними розпланування та форму забудови, типові для певних культур або періодів розвитку. Загалом, на Закарпатті 19 історично населених місць, 4 з яких – на Тячівщині (Буштино, Тересва, Солотвино і Тячів).
Згідно з законодавством, у населених пунктах із цього списку в межах визначених історичних ареалів у складі генерального плану визначаються режими регулювання забудови та розробляється історико-архітектурний опорний план, в якому зазначається інформація про об’єкти культурної спадщини.

На замовлення Тячівської міської ради такий план цьогоріч розробили і для Тячева. Авторами документу є науковець, Член спілки архітекторів України Роман Могитич та архітектор Лідія Скепко.

Минулого тижня у Закарпатській облдержадміністрації було заплановане засідання архітектурно-містобудівної ради, на порядку денному якого було й представлення історико-архітектурного опорного плану Тячева. Однак у день проведення засідання скасували. Втім автори представили план у відділі охорони культурної спадщини Департаменту культури Закарпатської ОДА. З їх напрацюваннями ознайомились начальник відділу Томаш Сопко, спеціаліст відділу Костянтин Куцов, начальник відділу містобудування і архітектури Тячівської міськради Ігор Бенчак, головний архітектор Ужгорода Олег Боршовський.  

Як зазначають дослідники, на території Тячева розташовані два об’єкти, взяті на облік нерухомих об’єктів культурної спадщини України, а саме – пам’ятка архітектури національного значення (реформатський собор XIII-XVIII ст.)  і пам’ятка історії місцевого значення (будинок, де жив і працював відомий угорський художник та педагог Шимон Голлоші).    

У процесі роботи над історико-архітектурним опорним планом автори провели фотофіксацію та інвентаризацію існуючих пам’яток, історичної забудови, і виявили ще понад 20 архітектурних, один мистецький та три історичні об’єкти, які пропонують узяти на державний облік як щойно виявлені об’єктів культурної спадщини. Це, зокрема, греко-католицька церква Успення Пресвятої Богородиці, 1852-1889 рр. по вул. Кошута,  синагога 1904 р. по вул. Незалежності, готель «Корона», кін. ХІХ-поч. ХХст. по  вул. Незалежності, військкомат, сер. ХІХ ст., римо-католицький костел Св. Іштвана (Стефана), 1780 р., лютеранський парафіяльний будинок, кін. XVIII ст.- реконстр. кін. ХХ ст., лікарня (старий корпус), 1920-1930-і рр.,  будинок міської ради, поч. ХХ ст. та ряд інших.

Цінними об’єктами історії є старі кладовища міста, серед об’єктів монументального мистецтва – пам’ятник угорському державному діячеві, національному герою Угорщини Лойошу Кошуту, кін. ХІХ-поч.ХХ ст.

Загалом, площа історичного ареалу міста становить 207,1 га. Його межі охоплюють територію історичного середмістя – з ринковою площею та фрагментами історичної забудови.

Також автори документу встановили межі зони охорони археологічного культурного шару – території за межами пам'ятки археології та її охоронної  зони, де можливе існування археологічного культурного шару,  доведення якого потребує проведення  шурфування або розкопок.

Після того, як історико-архітектурний опорний план Тячева затвердить архітектурно-містобудівна рада, його подадуть на погодження у Міністерство культури України.

Наталія Маджара для Tyachiv.com.ua


Теги:
Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi