Надіслати
НОВИНУ
 
8/28/2018    П:534 К:0
У серці Карпат росте незайманий кедровий ліс (ВІДЕО)
Лісова спадщина наших предків – старовікові кедри – ростуть на висоті понад 1300 метрів над рівнем моря у заказнику «Ґорґани і Тавпіширка». Дерева, яким від 200 до 300 років, висаджені ще за часів Марії Терезії – об’єкти природо-заповідного фонду «Брустурянського ЛМГ».
Ботанічний, Острівний незайманий кедровий ліс з вираженим альпійським поясом росте на скелях на висоті майже 1400 м над рівнем моря у самому серці Карпат. Майже 250 гектарів кедрового лісу заказника «Ґорґани і Тавпіширка» плайського лісництва – це об’єкти природо-заповідного фонду, тому рубки головного користування і прохідні рубки тут заборонені.

Це – європейський кедр діаметром 72 см – один із кандидатів у плюсове дерево. Його вік приблизно – 240-270 років. Варто додати, сосна європейська та сосна кедрова відрізняються.

Приблизно 10 кілограмів насіння дає одне дерево. Ядра кедрових горіхів не тільки смачні, а й містять багато корисних поживних речовин, таких як кедрова олія, азотисті речовини (незамінні амінокислоти), вуглеводи (фруктоза, сахароза, глюкоза, крохмаль), мікроелементи (марганець, мідь, цинк, кобальт, йод) і вітаміни А, Е, К. Проте полюбляють кедрові горіхи не тільки люди, а й шкідники лісу. Один з найнебезпечніших – це кедрівка, птах з родини воронових. Подробиці - у сюжеті телеканалу М-Студіо:

Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi