Надіслати
НОВИНУ
 
8/10/2018    П:1111 К:0
Мокрянський лісгосп продовжує нарощувати економічні показники
Нещодавно лісогосподарські підприємства району підвели підсумки своєї роботи за перше півріччя поточного року. Як свідчать результати, лісгоспи постійно працюють над підвищення ефективності використання лісових ресурсів, що є основною складовою фінансової стабільності підприємств.
Про здобутки за 6 місяців роботи Мокрянського лісгоспу, говоримо з директором  Володимиром Куцином.

– Володимире Миколайовичу, розкажіть, будь ласка, про підсумки піврічної діяльності лісгоспу.

– Результати роботи підприємства за перше півріччя роботи доволі втішні, оскільки вдалося збільшити економічні показники у лісгоспі за рахунок виходу лісоматеріалів круглих ділової деревини. Відповідно з початку року  реалізовано 42290,6 м3 деревини на суму 34,691 млн. грн. Разом з тим, лісгосп сплатив понад 19,961 млн. грн. податків та інших платежів до держказни. Чистий прибуток підприємства за перше півріччя становить 4,339 млн. грн. Вдалося й збільшити середньомісячну заробітну плату у лісгоспі – з 7,5 тис. грн. у минулому році до 10 тис. грн. цьогоріч.

– Як проходить реалізація дров населенню та установам району?

– З початку року лісгосп вже реалізував 6842 м3 дров населенню та, відповідно до угод, спродало 171 м3 твердого палива 5 закладам освіти: управлінню освіти РДА, школам у с. Вільхівці-Лази, Ракове, Вільхівчик та Вільхівці. Також забезпечено дровами й Вільховецьку сільську раду, Дубівську РЛ №2, частково Тячівський соц.-реабілітаційний центр, а найближчим часом дровами будуть забезпечені й Руськомокрянська, Краснянська сільські ради та Усть-Чорнянська селищна рада.

– Яку роботу проведено у господарській сфері?

– Основний акцент був зроблений на покращенні дорожньої інфраструктури, ремонті мостів та будівництві рекреаційних місць. Так, з початку року  збудовано 24 км гірських стежок. Зведено й новий  міст у лісових масивах Тарасівського лісництва та реконструйовано два мости у Краснянському лісництві в урочищі Красношурка та ще два – у Тарасівському лісництві. А задля комфортного перебування візитерів лісу та туристів на лоні природи в угіддях лісгоспу збудовано дві альтанки в урочищі Прислоп, ще одну таку споруду на дорозі Німецька Мокра-Колочава буде зведено до кінця року. Також силами лісівників облаштовано шість місць для розведення багаття. Разом з тим, на гірських річках побудовано понад 310 метрів річкових перепадів.– Як дбаєте про збереження та відновлення лісу?

– Наразі лісівники проводять рейди з охорони лісу від браконьєрів та пожеж, адже літній період є пожежонебезпечним. З початку року проведено 20 таких обстежень і складено 25 протоколів про порушення правил пожежної безпеки в лісі.

Дбають лісівники  про відновлення лісу. Під час акції «Майбутнє лісу – у твоїх руках» висадили на понад 1,8 га 9 тис. штук молодняка. Зараз працівники лісгоспу збирають насіння дерев. Так, вже зібрано 30 кг насіння ялини, 15 кг – ялиці, 3 кг – модрини європейської, 40 кг – бука, 85 кг – явора, 100 кг – дуба та інші. У планах зібрати 360 кг насіння різних порід дерев. А згодом ці насінини буде засіяно до розсадників, де за ними вестимуть догляд лісокультурні працівниці під наглядом працівників лісової охорони.


– А що вдалося зробити єгерській службі?

Цей підрозділ підприємства веде догляд та нагляд за тваринним світом. Щорічно у лютому єгері та мисливствознавець здійснюють облік тварин. З початку року на території всіх лісгоспів проходив відстріл дикого кабана у зв’язку з розповсюдженням серед диких свиней африканської чуми. Однак зараз відстрілювання дичини не проводиться, оскільки  триває сезон збору ягід та грибів місцевим населенням. Натомість єгері спільно з іншими працівниками підприємства заготовляють корм тваринам на зиму. Вже заготовлено 9 тис. одиниць гілкового корму, 4,5 тонни сіна.  Ця робота триватиме до осені.– Поділіться планами підприємства на наступні півроку

– Лісгосп й надалі працюватиме задля примноження та збереження лісу. Основний акцент зробимо на покращення санітарного стану лісових насаджень. Також заплановано відновити ряд гірських стежок на території лісового фонду підприємства.

– Дякую за розмову. Хай щастить.

Цікавилася Л.Білак для Tyachiv.com.ua


Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi