Надіслати
НОВИНУ
 
05.07.2018    П:575 К:6
Фотограф Олександр Цубера з Дубового: коли у кадрі - щасливі миті життя
Наше життя складається з безлічі моментів. Є такі миті, які ми обов’язково хочемо зберегти на довгі роки. А найкраще це можна зробити за допомогою фотографії. Саме на світлинах закарбовуються ті найбажаніші й найприємніші хвилини життя. І наскільки вдалим вийде кадр, у великій мірі залежить від професійного бачення фотографа.
Одним з таких умілих фотографів є Олександр Цубера з Дубового, його світлини наче ковток свіжого, теплого повітря з нотками сонячних променів, чуттєві і такі близькі кожному. Тож цінителів його творчості вистачає. Зараз він працює не тільки як фотолюбитель, а й на комерційних зйомках. За майже 5 років професійної діяльності Олександра понад 40 закоханих пар скористалися його послугами, більше сотні фотосесій він провів для молоді на вечірках, приватних зустрічах чи просто для сімейного архіву.

Про фотографію, пошуки натхнення та цілі на майбутнє у розмові з фотографом Олександром Цуберою.


– Саша, розкажи, коли почав захоплюватися фотографією.

– Зацікавився фотографією близько 8 років тому. Спочатку фотографував на «мильницю». Виходив з дому з фотоапаратом й знімав усе, що вважав цікавим. Через рік експериментів вирішив  працювати з цифровою дзеркальною камерою. Однак, це не просто взяти до рук камеру - й вже став фотографом. Я активно працював над собою: перечитав чимало тематичної літератури, переглянув майстер-класи з обробки світлин та власне створення композицій відомих фотохудожників.

– Які були твої  перші фотороботи?

– Ні дня без фотографії – таку ціль ставив перед собою, вдосконалюючи навики у різних фотожанрах. Одного дня практикувався з предметної зйомки, фотографував архітектуру, а  вже наступного – портрети. Так, запам’ятався проект «Закохані пари», який я реалізовував на вулицях Тернополя, де навчався у вузі. Шукав закохані пари й нишком, аби вони мене не бачили, фотографував їх.

Цікаво було працювати й у репортажному жанрі – на полонинах відзняв серію світлин, як чабани випасають овець. Серед перших світлин були й портрети, панорами, пейзажі. Деякі з цих фотографій згодом стали основою любительської фотовиставки у селищному будинку культури. 

– Як зумів перетворити хобі на заробіток?

– Близько року я фотографував без комерційної цілі. Поширював світлини у мережі, тож про моє хобі почали дізнаватися все більше людей й запрошувати знімати дні народження, сімейні свята чи зустрічі однокласників. А також влаштувався у нересницькому клубі «Яма» фотографом, там пропрацював близько 5 років. Згодом почав підзаробляти  на весільних світлинах. І це була для мене дуже відповідальна справа.

– Який з фотожанрів тобі найближчий?

– Мені подобається фотографувати весілля. І не тільки тому, що це прибуткова справа, а й через те, що, знімаючи це обрядове дійство, фотограф працює одночасно у кількох стилях – портретному, пейзажному, предметному, клубному та репортажному.
 
– Як зазвичай готуєшся до фотосесії?


– Окрім технічної сторони - налаштування апарата, важливим є  творчий задум композицій та психологічна складова проведення фотосесії. Перед тим, як знімати, я обов’язково кілька хвилин спілкуюся з моделями. Для мене важливо через фотографію розкрити характер людини. А для цього треба, аби вона почувалася вільно й максимально була на позитиві. Тоді виходять найкращі фотографії.

Однак іноді прекрасними виходять й раптові, неочікувані знімки, коли людина не підозрює, що вона під прицілом фотокамери.

– Які твої улюблені локації для фотографування?

– Рекомендую всім і завжди фотографуватися на природі за будь-якої погоди. До речі, хибна думка, що на фоні ясного неба – світлини найкращі.

Адже захмарене небо додає знімкам родзинки. Загалом, наші Карпати – то найкращі фотозони. Багато фотосесій я зробив на полонині Апецька та на інших узгір’ях. Іноді місця зйомок пропоную клієнтам сам, іноді вони підшуковують. У майбутньому маю намір зробити підбірку світлин на масиві Свидовець.

– Що найважче у роботі фотографа?

– Хоча основна робота – збір фотоматеріалу проходить під час фотосесій, та набільш кропіткий процес – це обробка світлин. Іноді, якщо вдало зроблене фото, то його обробка буде мінімальною.

– Що тобі було б цікаво фотографувати у майбутньому?

– Маю задум підготувати серію астрономічних світлин. Деякі знімки вже зробив. Для продовження зйомок зоряного неба треба придбати більш підходящі об’єктиви. Також хочеться спробувати працювати з професійними моделями.

– Дякую за розмову. Творчої наснаги тобі.

Спілкувалася Л.Білак для Tyachiv.com.uaКоментарі (6)
ххх
10.07.2018 11:02:00  |  IP: 37.54.137.***
сама більша біда в нашого народу зависть
.
06.07.2018 21:00:38  |  IP: 37.54.234.***
Читачу Ь . Чому ви найшли негатив, знайдіть позитив! Там багато є й інших робіт. Правильно ми повинні знати про свої таланти, а не про якісь з Італії, ,....,.....,..........
У фотографа є чудові роботи. Найбільше сподобалося фото 5,6,8,9,12 і 14.
Перше місце фото 8!
Успіхів в роботі!!!
читачЪ
06.07.2018 10:36:54  |  IP: 195.66.157.***
таке ...
штріх з хаєром порвав, тьолка з гусіною кожою бе ...
читач
05.07.2018 17:20:46  |  IP: 91.211.71.***
Кому:Сила Слова
Це ж не New York Post. Пишуть про те, що є. Фотографії непогані
А чому і ні
05.07.2018 16:40:37  |  IP: 31.41.89.***
А хіба фотороботи не говорять за талант автора?
Сила Слова
05.07.2018 14:47:57  |  IP: 185.210.216.***
А чим відзначився саме цей фотограф, що ми повинні знати про його життєвий шлях?

<<Попередня
1
Наступна>>
Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi