Надіслати
НОВИНУ
 
6/18/2018    П:1157 К:1
Тячівський суд амністував керівника фірми, звинуваченого у службовій недбалості при облаштуванні водопостачання у Тереблянському комплексі
Тереблянський житловий комплекс для переселенців із карстово небезпечних зон Солотвина через 5,5 років після завершення будівництва так і не має господаря, а житло має невизначений статус.
Живуть тут щонайбільше з десяток сімей, зокрема, кілька багатодітних сімей переселенців з окупованих територій сходу України. Деякі одноповерхові будинки заросли бур’яном аж під дах, багатоповерхівки – до другого поверху.  Тротуарні доріжки, містки, дитячі майданчики теж ледь помітні серед заростей. Тутешні кажуть: до кварталу часто навідуються злодюжки, які винесли з пустуючих квартир усе, що можна було.

Тим часом нещодавно Тячівський районний суд (головуючий – суддя В.Чопик) розглянув кримінальну справу про обвинувачення у службовій недбалості директора підрядної організації, яка працювала на об’єкті, – Закарпатського КП «Будкомплектторг». В його тексті, оприлюдненому  в Єдиному державному реєстрі судових рішень, йдеться про таке:

«Упродовж 2011-2013 років, у зв’язку із надзвичайною ситуацією на території смт. Солотвино Тячівського району Закарпатської області за кошти державного та місцевого бюджетів проведено роботи по будівництву житлового комплексу поблизу с. Теребля Тячівського району для відселення мешканців смт Солотвино. Розпорядником коштів визначено Тячівську РДА, яка передала функції «Замовника» для здійснення заходів з ліквідації надзвичайної ситуації на території смт. Солотвино Закарпатському КП «Будкомплектторг».

За результатами проведення процедури закупівлі робіт у одного учасника, генеральним підрядником робіт визначено ТОВ «Компанія Укрбудінвест» щодо будівництва на території Тереблянської сільської ради 8-ми житлових будинків на 116 квартир, 17 індивідуальних житлових будинків садибної забудови, загальноосвітньої школи на 330 учнівських місць, ДНЗ на 140 місць, об’єктів водопостачання та водовідведення, електропостачання, дорожньої інфраструктури. Загальна вартість будівництва – 99,352 млн. грн.

Так, в період з 15 листопада по 27 грудня 2011 року ДП «Західукргеологія», від імені та в інтересах якого діяла Закарпатська геологорозвідувальна експедиція, на підставі договору від 15.11.2011 року, надавало послуги субпідряду по виконанню робіт по бурінню двох розвідувальних експлуатаційних свердловин для господарсько-питного постачання житлового комплексу поблизу с.Теребля. Після виконання робіт, 27 грудня 2011 року був складений та підписаний акт виконаних робіт на загальну суму 101407,20 грн.


За наслідками виконання цих робіт 3.02.2012 року представники Закарпатської геологорозвідувальної експедиції підготували та направили директору ТОВ «Компанія Укрбудінвест» лист, згідно якого вказані свердловини не зможуть задовольнити потреби житлового комплексу в воді, оскільки в одній свердловині дебет води 3.6 м.куб. на добу, тобто недостатній об’єм для забезпечення потреб об’єкту, у другій свердловині мінералізація води становила 1,9 г/дм. куб, тобто некондиційна вода (не відповідає нормам ДСанПіН 2.2.4-171-10). Також цим листом було запропоновано розглянути варіант поверхневого водозабору за рахунок використання вод струмків або водозабору на березі р. Теребля, для того, щоб отримати воду нормальної якості та в кількості, достатній для забезпечення питною водою цілого житлового комплексу.

Поряд з цим, згідно з актами прийому передачі свердловин від 31.12.2011 року, з-поміж іншого були передані паспорти свердловин, в яких зазначені гідрогеологічні висновки по них з наявними даними, що підтверджують інформацію, зазначену у вищевказаному листі.

Незважаючи на вищевказане, в жовтні 2013 року були виконані роботи по влаштуванню свердловин та системи водопостачання (влаштування резервуарів питної води, насосів, огорожа свердловин, облаштування насосної станції). І обвинувачений підписав акти виконаних робіт.

Крім цього, в подальшому, 17 жовтня 2013 року керівник фірми, будучи обізнаним, що вказані свердловини не в змозі забезпечити потреби об’єкта у питній воді, усвідомлюючи непотрібність у виконанні пусконалагоджувальних робіт, оскільки система водопостачання працювати не буде, підписав акт виконаних робіт, згідно з яким були здійснені пусконалагоджувальні роботи водопровідної системи, чим засвідчив належну роботу системи водопостачання. За виконання пусконалагоджувальних робіт було перераховано кошти у сумі 50956,8 грн. на адресу ТОВ «Компанія Укрбудінвест».

Згідно з висновком судової будівельно-технічної експертизи від 8.12.2017 року загальна вартість будівельних робіт з буріння двох розвідувальних експлуатаційних свердловин для господарсько-питного постачання, влаштуванню свердловин та пусконалагоджувальних робіт становить 1,47 млн. грн.

У подальшому, 14.08.2014 року розпорядженням голови Закарпатської ОДА з резервного фонду обласного бюджету виділено кошти у сумі 1,08 млн. грн., з метою забезпечення безперебійного функціонування системи водопостачання новозбудованого комплексу для відселення мешканців смт  Солотвино, а саме для буріння двох нових свердловин, оскільки існуючі джерела водопостачання не в змозі забезпечити потреби об’єкта у питній воді.

Таким чином, обвинувачений, будучи директором КП «Будкомплектторг», неналежно виконуючи свої службові обов’язки через несумлінне ставлення до них, не вжив належних та достатніх заходів щодо фактичної перевірки об’єму та якості виконаних будівельних робіт об’єктів водопостачання, підписав акти приймання виконаних будівельних та пусконалагоджувальних робіт. При цьому система водопостачання не могла забезпечити потреби об’єкта у питній воді, внаслідок чого безпідставно перераховано виконавцю робіт 1,47 млн. грн., а також внаслідок вказаних дій з резервного фонду обласного бюджету виділено додатково 1,08 млн. грн. для забезпечення безперебійного функціонування системи водопостачання, тобто завдано збитки на загальну суму 2,55 млн.грн., чим державним інтересам спричинено тяжкі наслідки».

Обвинувачений у судовому засіданні свою вину визнав повністю та попросив застосувати до нього Закон України про амністію. Таким чином, суд кваліфікував його дії за ч. 2 ст.367 ККУ «Неналежне виконання службовою особою своїх службових обов’язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки» та визнав винним, призначивши покарання у виді 4 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, на строк три роки та зі штрафом в розмірі 250 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Але одразу ж і звільнив від нього у відповідності до ст.1 п. «ґ» Закону України «Про амністію у 2016 році», оскільки він є пенсіонером.

Tyachiv.com.ua

Коментарі (1)
де справедливість
6/19/2018 1:04:43 AM  |  IP: 178.92.8.***
хто суддя ? бобрушко ?

<<Попередня
1
Наступна>>
Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi