Надіслати
НОВИНУ
 
5/25/2018    П:453 К:0
У Дубівському реабілітаційному відділенні за благодійні кошти облаштували кабінет з лікувальної фізкультури (ФОТО)
Два роки тому у Дубовому почало діяти відділення обласного центру комплексної реабілітації інвалідів та дітей-інвалідів.
А зініціював його створення керівник МСРЦ «Дорога життя» Олег Кириленко. Немало зусиль до цієї вельми потрібної справи у гірському регіоні доклав й селищний голова Дубового Василь Носа. Зокрема, за його сприяння одне крило Дубівського ДНЗ №2, де раніше знаходилося відділення Пенсійного фонду,  передано під реабілітаційний заклад.

Керує роботою відділення Світлана Канюка. 

Якщо на початку функціонування закладу з особливими дітками працювали тільки два спеціалісти, то вже нині колектив поповнився ще кількома працівниками. Наразі у відділенні працює психолог-логопед Вікторія Чонка, вихователь Євгенія Сойма, масажист Мар’яна Чендей, соціальний робітник Ольга Декет та водій Василь Кулеба. Разом з тим, на волонтерських засадах з дітками займаються спеціалісти Дубівської ДШМ – викладач музики Наталія Дикун та викладач образотворчого мистецтва Надія Попович-Черевко, а грати у теніс діток навчає вчитель Дубівської ЗОШ І-ІІІ ст., який співпрацює з обласною дитячо-юнацькою спортивною школою інвалідів «Інваспорт», Василь Крегул.

Збільшилася майже вдвічі й кількість вихованців, Так впродовж місяці у відділенні займається близько 20 діток, тоді як у 2016 році було всього 10 вихованців. Відвідують заклад особливі дітки з різних сіл Дубівського куща, є серед них мешканці Широкого Луга, Лопухова, Тарасівки, Тернова, Вишоватого, Красної, Ганич, Нересниці та інших. Загалом, у Дубовому та навколишніх селах проживає понад 620 дітей з інвалідністю. А реабілітації у закладі підлягають 136 неповнолітніх, які мають ураження ЦНС, ДЦП, хворобу Дауна, вади опорно-рухового апарату, інтелектуальні, поведінкові та мовні порушення.

Аби проінформувати більшість населення Дубівського куща про функціонування такого відділення, де дітки-інвалідам допомагають адаптуватися у соціумі, фахівці проводять профілактичні огляди «на дому», навідуючись до неповнолітніх з вадами розвитку. Спеціалісти повідомляють такі родини, що у закладі надають безкоштовно послуги з діагностики розвитку дитини,  логопедичну, педагогічну та психологічну корекцію, інформаційну допомогу сім’ям. Проводять також індивідуальні або групові заняття, консультації, підібрані з урахуванням індивідуальних особливостей, потреб, рівня розвитку та стану дитини. Завдяки таким поїздкам у заклад навідується більше діток.

А найголовніше, вдалося за останні два роки оновити приміщення. Якщо два роки тому  заняття проводили лише у двох кімнатах вихователь та психолог-логопед, то наразі тут укомплектовано масажний кабінет, зал для заняття ЛФК, кімнати вихователя, логопеда та для занять тенісом й арт-терапією. 

– Приміщення зовсім не було пристосоване для роботи з неповнолітніми. Не було ні опалення, ні належного ремонту. Почали працювати в одній кімнаті, яку самотужки відремонтували та обігрівали у холодну пору року. Однак згодом, завдяки небайдужим громадянам, благодійникам та підтримці керівництва обласного реабілітаційного центру покращилися умови, – розповідає Світлана Іванівна.

Тож до кінця 2016 року керівництво обласного центру допомогло у облаштованні 4 кабінетів, а у 2017 році – придбано електрокотел та батареї, оплатило їх встановлення у відділенні. Деякими матеріалами для встановлення тепломережі допоміг й приватний підприємець Михайло Балабан, який, до речі, повсякчас допомагає відділенню, роблячи скидки на придбані у його магазині товари. Разом з тим,  він подарував закладу дитячі стільчики. 

Торік чимало допомогли й інші приватні підприємці. Так, посильну допомогу в облаштуванні зали для занять з ЛФК надали благодійники та приватні підприємці з Дубового та Красної, яких зорганізувала Роза Рущак. З ініціативи жінки було проведено ряд заходів на підтримку реабілітаційного відділення. Концертом за участі народної артистки України Лесі Горової було зібрано немалу суму коштів. Благодійні внески зробили як глядачі концерту, так і колективи. Фінансово підтримали заклад й колектив КЗ «Дубівська РЛ №2». А гурт місцевих музикантів під керівництвом Павла Цубери збирав кошти, колядуючи на Різдво.

Розалія Рущак розповідає: «Про відділення реабілітації дітей-інвалідів довідалася від викладачки Наталії Дикун, яка вже тоді на волонтерських засадах працювала. Дізнавшись у яких умовах займаються з дітками, вирішила допомогти. Я зв’язалася з багатьма підприємцями й запропонувала їм зробити благодійні внески для розвитку закладу. Також почала співпрацювати з місцевим музикантом Володимиром Браєм, готуючи благодійні концерти. Так, поступово й зібрали необхідні кошти для придбання інвентарю для зали з занять ЛФК».

– Завершити облаштування зали вдалося нещодавно. За спонсорські кошти було придбано шведську стінку, дошку Евмінова, три м’ячі для фітнесу, масажну доріжку, велотренажер, парту для групового заняття, по  дзеркалу  для зали з ЛФК та для логопедичної кімнати, – розповідає Світлана Іванівна.
Переконує, проведені акції дали чимало для розвитку відділення. Адже значно більше людей дізналися про функціонування закладу у Дубовому, і багато хто забажав внести свою лепту у покращення умов у відділенні. Так, керівник ТОВ «КВ-Консалт» Василь Костевич виділив сміттєвий контейнер та надав безстрокову  безкоштовну послугу з вивезення сміття.

– Ми дуже вдячні всім приватним підприємцям, колективу лікарні, небайдужим громадянам, які зробили благородну справу – допомогли оновити приміщення та облаштувати зал для ЛФК. – тішаться змінам у закладі працівники відділення.

Не менше радіють й батьки вихованців. Адже тепер їх дітки мають можливість проходити комплексну реабілітацію. Вони не тільки займаються з вихователем та логопедом, а й фізично укріплюються, отримують масажотерапію та ще й мають змогу розвивати творчі задатки чи пройти арт-терапію. Також, за сприяння обласної дитячо-юнацької спортивної школи інвалідів «Інваспорт», встановлено тенісний стіл, а фізкультурник Василь Крегул  проводить з дітками з особливими потребами тренування. Наразі гурток відвідує 4 діток.

– Важливою складовою реабілітації діток-інвалідів є комплексність занять, які проводять фахівці. Аби адаптуватися у соціумі, діти мають звикати до чужого оточення, їх необхідно зацікавлювати різними заняттями: спортом, малюванням, музикою, – переконує Світлана Іванівна. – І наше відділення намагаємося це робити. Велика подяка нашим волонтерам-викладачам Надії Черевко-Попович та Наталії Дикун, які займають раз на тиждень  індивідуально з 3-5 особливими дітьми.

Результати цієї роботи не забарилися. Двоє вихованців закладу вже брали участь у профільних змаганнях та здобули там перемоги. Так, Василько Танчинець, з яким займається Наталія Дикун, брав участь у фестивалі-конкурсі «Барви життя», де за вдалу гру на акордеоні отримав грамоту та статуетку. А Степан Носа, вихованець Василя Крегула, здобув перше місце на обласному змаганні з тенісу, який проводила школа «Інваспорт».

Помітний прогрес й у тих діток, які вчаться малювати. Стіни коридору закладу прикрашають картини вихованців. Як розповідає Надія Миколаївна, наразі займається з трьома особливими дітками, які вже освоїли деякі ази з малювання.
– Зі Степанком займаємося вже рік, він навчився тягнути олівцем лінію, поєднувати на картині різні кольори, створювати композицію, – ділиться досягненнями вихованця викладачка та показує роботи хлопчика.

Втішають результати роботи й основних працівників. Дітки, які постійно відвідують заклад, стали відкриті для оточуючих, легше звикають до людей, до спілкування з однолітками, навчилися перебувати у соціумі. І це велике досягнення для всіх: і для спеціалістів, і для родин, де зростають дітки.

Єдиною перепоною відвідувати заклад для багатьох, що проживають у віддалених населених пунктах куща, є відсутність безкоштовного транспорту, яким при необхідності хворих доставляли для процедур реабілітації.

– Автомобіль «ГАЗель» обласне керівництво нам виділило, маємо й водія, однак проблемою є відсутність пального. Тому поки що доїжджати доводиться вихованцям самотужки. Сподіваємося, що зуміємо знайти вихід з ситуації, – зазначає Світлана Іванівна.

Дубівське відділення обласного центру комплексної реабілітації інвалідів та дітей-інвалідів у перспективі розширюватиме свої послуги. Заплановано відкриття групи з денним перебування малюків. У кожній з них буде по 5-7 дітей. Згодом неповнолітні проходитимуть курс 21-денної реабілітації з цілодобовим перебування. Аби реалізувати задуми, як наголосила Світлана Іванівна, необхідно докласти чимало зусиль та коштів. Та вірить, що зрушення будуть. Адже вже розроблено проект капітального ремонту відділення, й наразі  тривають пошуки джерел його фінансування.Л.Білак для Tyachiv.com.uaКоментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi