Надіслати
НОВИНУ
 
17.05.2018    П:820 К:2
Медична реформа на Тячівщині гальмує (ФОТО)
16 травня в Тячівській районній раді під керівництвом голови ради Івана Фабриція відбулася нарада, в якій взяли участь головні лікарі закладів охорони здоров’я району, т.в.о. директора КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Тетяна Лебедєва та в.о. начальника відділу охорони здоров’я РДА Марія Маркуш.
Як проходить реформа первинної ланки медицини на Тячівщині – таким було основне питання порядку денного.

«Час іде, та на жаль, позитивних зрушень немає», – невтішний висновок озвучив Іван Фабрицій.

30 березня на засіданні Тячівської районної ради був створений новий ЦПМСД, призначено т.в.о. керівника Центру.

Розпочалася підготовка процедури конкурсу на посаду директора Центру з тим, щоби на наступному пленарному засіданні затвердити переможця на посаді. Але більшість місцевих рад досі не прийняли рішення про ліквідацію АЗПСМ та їх передачу на баланс Центру. Як зазначила т.в.о. директора ЦПМСД Тетяна Лебедєва, процедуру припинення юридичної особи та передачі амбулаторій в оперативне управління Центру розпочали лише у Тарасівці, Бедевлі, Нижній Апші, Нересниці та Глибокому Потоці.

«Щоб не тягнути назад увесь район, треба обов’язково до 1 липня рішенням сесії сільської чи селищної ради ліквідувати АЗПСМ та або передати майно на баланс ЦПМСД, або створити власне комунальне підприємство. Якщо ж рішень до цієї дати не буде, Центр не буде сформовано. А це потягне за собою відсутність ліцензії та заробітної плати», – зазначила т.в.о. директора ЦПМСД. Тому головним лікарям варто переконати селищних і сільських депутатів прийняти такі рішення на сесіях.

Немає поки і довгоочікуваної урядової постанови про розподіл бюджетних коштів для покращення умов у медичних закладах. Тим часом треба закупити комп’ютери, принтери, провести Інтернет, встановити програмне забезпечення тощо, а грошей на це катма. Тому постає необхідність не чекати кошти з державного бюджету, а виділити їх з районної казни.

Також на нараді йшла мова про використання коштів за регіональними програмами медикаментозного забезпечення окремих груп населення та за певними категоріями захворювань, а також за програмою «Доступні ліки».  Тут теж є проблеми.

Скільки коштів із запланованих вже використано, озвучив головний лікар КЗ «Тячівська райполіклініка» Йосип Болдесарі, радив колегам виписувати більше медпрепаратів, які входять до реєстру доступних ліків, адже кошти на це є, і вони використовуються недостатньо.

А щодо медикаментів за регіональними програмами, то тут темпи використання коштів викликають занепокоєння. За однією з програм заплановані кошти вже використані. Почали накопичуватись борги перед фармацевтами. Якщо не буде додаткової субвенції – фінансування до кінця року не вистачить. Щоби виправити таку ситуацію, відпуск ліків за пільговими рецептами після вичерпання місячного фінансування буде призупинятися. Також мають місце нецільові виписування препаратів. Тож  лікарів закликали відповідально ставитись до цього та пояснювати людям, що відпуск ліків за пільговими або безкоштовними рецептами здійснюється у межах бюджетних асигнувань. 

Як зазначив голова районної ради Іван Фабрицій, він пропонуватиме на черговому засіданні сесії виділити додаткові кошти на фінансування програм медикаментозного забезпечення. Адже це дуже болюче питання, яке спричиняє масу звернень пацієнтів на урядові телефонні «гарячі лінії». Медики звернули увагу й на те, що вкрай необхідно відшукати кошти для забезпечення дороговартісними медикаментами дітей з рідкісною вродженою недугою – муковісцидозом. Їх на Тячівщині троє.


Наталія Маджара для Tyachiv.com.ua


Коментарі (2)
Ярослав
23.05.2018 14:55:29  |  IP: 92.113.36.***
Не так то все просто як здається ззовні!
логін
18.05.2018 13:52:20  |  IP: 92.112.215.***
панове фабріцій, Лебедева, Маркуш.
так то ви + Стоматолог топчетеся на місці!!! зберіть голів разом з головними лікарями, розясніть покрокові дії і за тиждень можно все це зробити.
ви з відділу охорони здоровя повернули майно в ради, щоб ради передали в свою чергу???

<<Попередня
1
Наступна>>
Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi