Надіслати
НОВИНУ
 
17.04.2018    П:302 К:0
Закарпатському виноробству бути!
Президент підписав закон про розвиток виноробства, серед авторів якого закарпатські нардепи: Василь Петьовка, Роберт Горват та Валерій Лунченко.
Сьогодні Президент України підписав Закон «Про внесення деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва теруарних вин та натуральних медових напоїв». Закон прибирає бюрократичні процедури та сприятиме розвитку виноробства, значно спрощує процедуру ліцензування для виноробів. Оновлене законодавство допоможе вітчизняній галузі виноробства отримати нові можливості та перспективи для розвитку.

20 березня Верховна Рада України підтримала ухвалення  Законопроекту №6693 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва теруарних вин та натуральних медових напоїв», котрий передбачає спрощену процедуру ліцензування виробництва для малих виробництв виноробної продукції на основі декларативного принципу.

Серед авторів закону – закарпатці Василь Петьовка, Роберт Горват, Валерій Лунченко. Це – без перебільшення історичне рішення для українських виноробів, котрі останні десятиліття були змушені ховатися в тіні через нереалістичні для виконання законодавчі вимоги. Цей закон дозволить виноробам, які виготовляють вино із власного винограду, отримувати ліцензії на виробництво без проходження атестації. Важливою вимогою, звісно ж, буде відповідність матеріально-технічної бази вимогам законодавства, а контроль якості та безпеки вин буде здійснюватися акредитованими лабораторіями за договором. Головною перешкодою для повноцінного виходу малих виноробів на ринок була забюрократизована процедура отримання ліцензії на виробництво, а це більше 140 дозвільних документів різних відомств, яка могла тривати 2-3 роки. Важливою вимогою, звісно ж, буде відповідність матеріально-технічної бази вимогам законодавства і контроль якості та безпеки вин акредитованими лабораторіями. Однак сам процес ліцензування буде максимально простим та чітким. Це дозволить малим та середнім виноробам вийти із «тіні», відкрити нові робочі місця та створить в Україні передумови для різноманітного,  якісного і конкурентного ринку вина європейського рівня. Ліцензування буде максимально спрощеним та регламентованим, а після прийняття закону, виноробам для отримання ліцензії на виробництво за спрощеною процедурою потрібно буде не більше місяця.


Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi