Надіслати
НОВИНУ
 
03.04.2018    П:499 К:4
На Тячівщині презентували Національну скаутську організацію України «Пласт» (ФОТО)
Днями у залі Тячівського ЦДЮТ провели неординарний захід, організований з ініціативи ГО «Учасників Революції гідності, ветеранів війни, волонтерів та добровольців, учасників бойових дій». Учням та педагогам навчальних закладів Тячівщини презентували Національну скаутську організацію України «Пласт».
Насамперед, учасників заходу привітав активіст ГО «Єдність» Василь Гоблик. Відтак про важливість бути готовими до захисту батьківщини школярам розповів військовий комісар Тячівського райвійськкомату підполковник Ігор Тищук.

Національну скаутську організацію України «Пласт» представив станичний Хустської станиці  Юрій Сарваді, який приїхав на запрошення організаторів разом з вихованцями. З допомогою мультимедійної презентації він розповів про історію та сьогодення цієї спільноти, яка останнім часом знаходить все більше послідовників в Україні. А заснував скаутський рух у світі генерал британської армії  Роберт Бейден-Павелл на початку ХХ століття.  Саме слово «пластун» означає «розвідник».

Метою «Пласту» є виховання відповідальних громадян, лідерів суспільства. Наразі «Пласт», крім України, представлений ще у 8 країнах, де є українська діаспора, – США, Канаді, Австралії, Аргентині та інших. Наразі цей рух набуває популярності і в інших державах. В Україні засновниками «Пласту» були Іван Чмола, Петро Франко (син відомого українського письменника та громадського діяча Івана Франка) і Олександр Тисовський. Офіційним роком заснування вважається 1912-й. На Закарпатті перші пластуни з’явились у 1921 році – спочатку в Берегові, а потім у Хусті, Мукачеві, Ужгороді. У Тячеві осередок «Пласту» засновано у 1924 році.

Серед найвідоміших пластунів – американська співачка українського походження Квітка Цісик, український поет та громадський діяч Олег Ольжич, генерал-хорунжий УПА Роман Шухевич, українська кулінарка Дарія Цвєк, авторитетний у світі науковець у галузі комп’ютерних технологій Любомир Романків, засновник економічного форуму у Давосі Богдан Гаврилишин, Блаженніший Любомир Гузар та інші.
Школярі дізналися багато цікавого про пластові закони та атрибутику. До прикладу, у кожного пластуна є однострій та свисток. Вузлик на шнурку, де він тримається, нагадує, що щодня треба бодай одну добру справу.

«Пласт» працює за гуртковою системою (6-10 дітей об’єднуються у «рої» та «гуртки», які, в свою чергу,  утворюють «гнізда» та «курені»). У кожного гуртка є виховник. Щотижня вони збираються на сходини. Найцікавішими для дітей є пластові табори і мандрівки, які дають можливість застосувати теоретичні знання на практиці. Пластуни беруть участь у міжнародних скаутських проектах, грантових програмах, різноманітних спортивних та інтелектуальних змаганнях.

Також станичний Хустського осередку поділився досвідом роботи з вихованцями.

«Ми займаємося туризмом, але не готуємо туристів, займаємося релігійним вихованням, але не готуємо священиків, займаємось військовою підготовкою, але не готуємо військових, патріотичним вихованням, але ми не є політичною організацією. Ми – поза політикою і конфесіями. Ось чому «Пласт існує так давно і буде існувати й надалі», – зауважив Юрій Сарваді.

Люди старшого покоління теж можуть знайти своє місце у «Пласті» – у ролі інструктора, виховника для дітей, адміністратора або ж займатися соціальною роботою.

Задля самовдосконалення учасники «Пласту» проходять спеціалізовані тренінги-вишколи з різних галузей. 

То як же стати пластуном? Для цього необхідно написати заяву, пройти навчальний семінар КВДЧ (Кваліфікаційний вишкіл дійсного членства) і скласти пластову присягу.

Більш детально про «Пласт» в Україні можна дізнатись на офіційному сайті організації: http://www.plast.org.ua та сторінці у Фейсбуку: https://www.facebook.com/PlastUA.

Після презентації школярі переглянули фільм про Свято Весни закарпатських пластунів, записаний у 1936 році в Хусті. 
Якими є пластуни у житті – власним прикладом показали юні хустяни, які не дали нудьгувати тячівським одноліткам, влаштувавши у залі дотепні рухливі ігри.

На завершення заходу представники пейнтбольного клубу «Стрілок» розповіли молоді, як іще можна провести дозвілля цікаво і з користю.Наталія Маджара для Tyachiv.com.ua


Коментарі (4)
тарас попович
04.04.2018 23:33:21  |  IP: 195.66.157.***
Дедушка Ленін любив дітей. На відміну від вашого героя Бандери під проводом якого їх по звірськи вбивали лиш за те, що вони євреї. поляки, чи діти тих хто Бандеру не підтримував. Пласт була і залишаєтьс організацією яка з дітей робить майбутніх нацистів. Не калічте дітей.
Сила Слова
04.04.2018 16:18:20  |  IP: 185.210.216.***
Пласт - це круто, хто б там що не говорив
тарасУ поповичУ
03.04.2018 22:26:21  |  IP: 91.211.71.***
Це набагато краще ніж "савіцькі" галстуки на дітях та старі пердуни на трибунах, адже тут дітей чому і навчать. Чому вчила піонерія? Що треба слухати "дедушку" лЄніна та "возждя" камнуняку. Ну і наостанок - піонерський галстук був червоний, як червоний савЄцький прапор крові всіх замучених, заморених голодом, розстріляних людях. Так що не сси нам в вуха старий ти гандон. Перди собі на пінзії та згадуй як ситно жирували ті хто був у корита за савіцкага саюза.
тарас попович
03.04.2018 21:28:52  |  IP: 195.66.157.***
Комусь закортіло вернути нас на 80 років назад. Рішили провести експеримент на неповнолітніх. У світі насилля над дітьми заборонено. Незалежно в якій формі воно здійснюється.

<<Попередня
1
Наступна>>
Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi