Надіслати
НОВИНУ
 
13.03.2018    П:331 К:0
В угіддях Брустурянського лісгоспу хворих на АЧС кабанів не виявлено
Мисливська фауна в угіддях ДП «Брустурянське ЛМГ» досить різноманітна і характерна для гірської зони Карпат. Із тварин та птахів водяться: олень благородний, козуля, кабан лісовий, вовк, лисиця, заєць-русак, куниця лісова, куниця кам’яна, борсук, білка
Також облюбували ці місця тварини, занесені до Червоної книги України, – ведмідь бурий, рись, видра річкова, норка вільна, кіт лісовий, тхір лісовий, глухар, тетерук, рябчик. В останні роки у лісових масивах помітна присутність шакала, а це вид псових, який у складі фауни Карпат нетиповий і небажаний. Ці хижаки з’явилися у нашому регіоні відносно недавно, мігруючи з азійських до європейських країн, досягши високогір’я Карпат. Зокрема, зафіксовано сліди шакала на території Плайського лісництва, також є інформація про те, що живе ця тварина й в інших лісництвах господарства.

Але звернути увагу читачів, хочу на розповіді про свиню дику (кабан європейський), бо цей вид дичини в останні роки потерпає від африканської чуми свиней (АЧС), яка вперше виявлена та описана на початку 20 століття, 1903 року, в Африці і протягом століття розповсюдилась на континентах та досягла теренів України. А небезпека в тому, що це хвороба вірусна та передається різними шляхами від диких до домашніх свиней: через заражені корми, предмети догляду, бродячих тварин, гризунів, птахів, що поїдають падло та мух, через власників дворогосподарств, які використовують незмінний одяг, зокрема чоботи, для відвідування лісових мисливських угідь та догляду за домашніми тваринами, харчові відходи, що містять продукти забою інфікованих тварин. Отже, кожен господар, що утримує в господарстві домашніх свиней, перш за все, повинен сам дбати про своє поголів’я, утримуючи тварин у закритих приміщеннях, не допускати їх випасу або вигулу на не огородженому подвір’ї та обмежити контакт з іншими тваринами. При найменшій підозрі на захворювання тварини, слід негайно повідомляти спеціалістів Тячівської районної ветеринарної лікарні. Нагадаю, перші ознаки цієї недуги у тварин такі: висока температура до 40-42 градусів, також виникають ознаки, подібні до бешихи та класичної чуми свиней, під які маскується ця хвороба. Прохання до всіх відвідувачів лісових мисливських угідь: при виявленні мертвих чи з нетиповою поведінкою диких кабанів негайно повідомляти керівництво державних лісомисливських господарств району, щоб вжити необхідних заходів для нерозповсюдження хвороби. Адже тільки тісна співпраця працівників лісгоспу та небайдужих громадян допоможе зупинити вірус (АЧС).

З минулого року на території Брустурянського лісгоспу тривають заходи з протидії поширенню африканської чуми серед диких свиней. Зокрема, єгерська служба та лісівники здійснюють вибірковий відстріл кабанів з метою проведення досліджень на наявність цієї недуги у тварин. Відтак, було добуто три особини дикого кабана. Проведеними лабораторними дослідженнями збудника захворювання АЧС в жодній добутій тварині не виявлено.

Окрім того, у мисливських угіддях лісівники  виявили дві розтерзані туші дикого кабана, одного з яких, за всіма ознаками, загризла зграя вовків, причину смерті іншої особини так і не було встановлено. При дослідженні відібраних проб біоматеріалу цих тварин у лабораторії ветеринарної медицини не було виявлено ДНК вірусу АЧС.

Вибірковий діагностичний відстріл диких кабанів  триває й надалі.


В.Костяк, головний мисливствознавець ДП «Брустурянське ЛМГ»Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi