Надіслати
НОВИНУ
 
12.03.2018    П:692 К:0
У рідному Тячеві кіномитець В’ячеслав Бігун презентував три нові фільми (ФОТО)
Минулої п’ятниці у тячівському кінотеатрі ім.Т.Шевченка відомий міжнародний кіномитець та правник В’ячеслав Бігун влаштував чергову, вже восьму за ліком, кінозустріч із шанувальниками.
На показі під назвою «Кіновесна» тячівці мали нагоду першими побачити нові кінороботи талановитого земляка. Спеціальним гостем заходу став герой документальної стрічки «Сильні духом» Юрій Яценко, перший український політв’язень, який ціною надзусиль над собою, завдяки підтримці правозахисників та держави зумів вирватися з російської тюрми.

Насамперед, тячівці переглянули новий реліз ліричного кіно-есе «Шевченко живе. Зізнання Лесі» (Україна, 2015, док., історія, музика, 8 хв.). У фільмі, знятому у Тбілісі (Грузія), мати вбитого українського журналіста Георгія Гонгадзе Леся Гонгадзе ділиться роздумами про творчість Тараса Шевченка та його погляди на жіночу долю.

«Шевченко завжди захищав жінку при тому всьому, що своєї сім’ї не мав», – зауважує пані Леся.

Також у фільмі героїня читає уривок з поеми Тараса Шевченка «Кавказ». Кіно-есе підсилює пісня Олени Карпенко (Solomia) на вірш Кобзаря «Русалка». Цей фільм отримав більше 10 фестивальних і спеціальних показів, відзначений на ІІІ Міжнародному фестивалі історичного кіно за «Кращий звук».

Наступною кінороботою, вперше показаною у рамках «Кіновесни», стало ще одне кіно-есе «Мирослава. Незабуте» (Україна, Естонія, 2018, док., біографія, історія, 17 хв.). У фільмі 90-річна українська поетеса і діячка в Естонії Мирослава Бучко-Юріссаар у віршах і прозі оповідає про своє турбулентне та часом романтичне життя, що резонує і в серцях молодих.

Також тячівська «Кіновесна» ознаменувалася допрем’єрним показом документальної кіносповіді «Сильні духом»  (Україна, 2018, док., драма, історія, біографія, права людини; версія 22 хв.). Герой стрічки – Юрій Яценко – розповідає про поїздку до Росії у травні 2014 року, яка завершилася для нього і його друга незаконним ув’язненням з політичних мотивів, залякуваннями та катуваннями з боку ФСБ . Щоб повідомити світу про себе, юнак вдається до відчайдушного, але продуманого кроку: ріже собі вени та живіт, щоб змусити рахуватись зі своїми правами. Зрештою, завдяки широкому розголосу, йому вдається вирватись із ув’язнення.

Робота над фільмом розпочалася ще у 2015 році. В'ячеслав Бігун, дізнавшись із преси про історію Юрія Яценка, вирішив зафільмувати її. 
Незвичною є стилістика кіносповіді. У кадрі присутні лише очі Юрія, який веде вражаючу, часом моторошну, оповідь про тортури і випробування, через які йому довелось пройти у в’язниці, коли українець відмовився співпрацювати з ФСБ.

Експресії словам колишнього бранця Кремля додають ілюстрації художника-аніматора Олександра Педоса, створені спеціально для фільму. Загалом, їх близько 150. Проект фільму здобув визнання у кінематографічних колах і отримав нагороду фестивалю документального кіно «Скарб Солідарності» за «професійність та високу мистецьку якість».

Після показу слово мав герой стрічки – Юрій Яценко. Це вже друга зустріч 27-річного колишнього політв’язня, а нині юриста, радника Міністра закордонних справ, громадського діяча із тячівцями. Перша відбулася в листопаді минулого року, під час роботи над звукозаписом. Відповідаючи на численні запитання глядачів, Юрій відверто розповів подробиці свого незаконного затримання та поневіряння у російській в’язниці. Варто відзначити, що фільм справив сильне враження на учасників російсько-української війни, волонтерів та добровольців, які прийшли на показ. Вони навіть запропонували режисеру ідею зняти художній фільм на основі історії Юрія Яценка.

Автор та герой стрічки обговорили з глядачами показані фільми, вислухали зауваження та подякували усім причетним до їх створення та організації зустрічі. А тячівські прихильники творчості митця винагородили В’ячеслава Бігуна та Юрія Яценка оплесками, словами подяки та підтримки.

Наступними кіносповідь «Сильні духом» побачать львів’яни, головним чином – педагоги, які порадять, як адаптувати фільм для учнівської молоді. Також у планах творців фільму – показати його у закордонних дипломатичних установах України.Наталія Маджара для Tyachiv.com.ua
Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi