Надіслати
НОВИНУ
 
06.03.2018    П:571 К:0
Члени Вільховецької первинної організації мисливців розповіли про вадаску на дичину (ФОТО)
Мисливство об’єднує справжніх чоловіків, які не тільки полюбляють поганяти по лісу за здобиччю зі зброєю у руках, а й віддані покликанню оберігати природу. Саме такі особи й створюють колективи – первинні організації Тячівської районної ради УТМР. Об’єдналися за інтересами й 35 мешканців населених пунктів Вільховецької ОТГ у Вільховецьку первинну організацію мисливців, яка входить до складу Тячівської районної ради УТМР.
Керує роботою підрозділу Михайло Майор. Члени цієї організації спільно з штатним єгерем районної ради УТМР Іваном Агоштином  ведуть мисливське господарство та здійснюють охорону тваринного світу у лісових угіддях у межах Вільхівців, Вільхівчика, Сасова, Вільхівці-Лазів, Добрянського. 

Як розповідає Михайло Михайлович, їх колектив  дружній та згрупований. Спільно діють члени організації не тільки під час полювання, а й під час облагородження території лісових масивів та заготівлі кормів лісовим мешканцям.

– Всі 35 членів нашого колективу – віддані природолюби. Основний склад – це чоловіки середнього віку, однак є серед нас й бувалі мисливці з великим досвідом. Нашим наставником та порадником є Іван Васильович Божа з Вільхівчика, якому вже за 80 років. Саме у Івана Васильовича більшість з нас почерпало безцінний досвід полювання на дичину. Також наш колектив виховує й молоду зміну, так званий юнацький склад підрозділу, - це троє юнаків, які тільки починають знайомитися з роботою мисливців, – розповідає Михайло Майор. 

Аби тримати форму, члени організації щораз практикуються у стрільбі. Зокрема, беруть участь у змаганнях між колективами товариства. Тогоріч такі баталії проходили в угіддях Буштина, де досвідчені члени районної ради УТМР могли продемонтструвати колегам свою влучність під час стрільби, а молодші – перейняти досвід бувалих мисливців.

Минулий рік для Вільховецької первинної організації мисливців був результативний. Керівництво підрозділу оформило всі необхідні дозвільні документи для функціонування цієї організації. Чимало зусиль мисливці доклали й задля наведення ладу в угіддях, якими опікуються. Збудували рекреаційні місця поблизу річки та вздовж доріг у лісових масивах сіл Вільхівці, Добрянське, Вільхівці-Лази та Вільхівчик.

З почуттям обов’язку члени організації у холодну пору року підкормлюють диких тварин. Цієї зими єгер та члени товариства згодували диким тваринам 1 тонну кукурудзи та 200 кг солі, які розподіляли відповідно по годівницях та солонцях на території угідь. Мисливці також дбають про те, аби годівнички були у належному стані. Так, тогоріч за допомогою столяра з Тересви Василя Горничаря було виготовлено 2 нові годівниці для копитних, які встановлено мисливцями в урочищах Гнилий та Дзвораш в с. Вільхівці-Лази, а також 5 годівниць для фазанів, їх розміщено в угіддях Добрянського та Вільхівців. Цей же столяр змайстрував дерев’яні вказівники, на яких мисливці вклеїли логотип та назву первинної організації. Ці вказівні знаки єгер Іван Агоштин спільно з  членами організації Андрієм Калиничем та Сергієм Горбачем встановили на межах територій сусідніх первинних організацій: між угідь сіл Добрянське та Біловарці, а також Вільхівці-Лази та Угля.

Цьогоріч, згідно з обліковими даними мисливської фауни, яку проводив голова ПОМ Михайло Майор, єгер Іван Агоштин та члени організації Андрій Калинич, Сергій Горбач, збільшилась чисельність популяції більшості видів тварин та птахів.

– Наразі в угіддях, якими опікується організація, водяться 5 козуль, 6 кабанів, 40 зайців, 105 білок, 20 куріпок. Хочу відмітити, що збільшилась і чисельність хижих видів тварин, зокрема, лисиць. Тому мисливськими колективами району проводиться систематична робота з регуляції їх популяції. Цьогоріч добуто мисливцями Вільховецької первинної організації 4 лисиць. Їх туші відправлено на експертизу з метою встановлення наявності у хижаків захворювання на сказ. А у рамках кампанії з депопуляризації диких кабанів вільховецькі мисливці здобули 2 кабанів. Як показали лабораторні дослідження, не було виявлено у здобутих лисиць сказу, а у кабанів – африканської чуми. Крім того, мисливці здійснювали вадаску на кабанів ще й за трьома ліцензіями, які отримали від Тячівської районної ради УТМР, – розповідає Михайло Михайлович.

Завдяки наполегливій праці єгеря та всього мисливського колективу за останні роки зменшилась кількість випадків порушень правил полювання, у тому числі й незаконного, а цьогоріч й зовсім не зафіксовано браконьєрства на території підпорядкованих за Вільховецькою ПОМ угідь.

З 1 березня в у мисливських угіддях настало затишшя, коли заборонено проводити будь-які полювання на дичину. Натомість з приходом весни мисливці беруться за іншу роботу – облагородження лісових зон.

Так, розповідаючи про плани на перспективу, Михайло Майор зазначив, що організація має намір вже влітку звести колибу в урочищі Коклузьке, що на території Вільхівчика. Деякими матеріалами для будівництва споруди допоможе й товариство. А вже восени розпочнеться гаряча пора з заготівлі кормів для диких тварин на зиму.Tyachiv.com.ua
Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi