Надіслати
НОВИНУ
 
05.03.2018    П:896 К:1
Тячівщину відвідала Міністр Румунії у справах румунів звідусіль (ФОТО)
2-3 березня Міністр Румунії у справах румунів звідусіль Наталія-Єлена Інтотеро здійснила перший офіційний візит в Україну після вступу на посаду.
Другого дня візиту пані Міністр разом з представниками іноземної делегації відвідала Тячівщину. Зокрема, побувала у Музеї історії та етнографії румунів Закарпаття у Нижній Апші,  Солотвинському ліцеї імені М.Емінеску з румунською мовою навчання. Також Наталія-Єлена Інтотеро зустрілася з керівництвом районної влади, обговорила питання облаштування Інформаційного центру Румунії в Солотвино з селищним головою Солотвина Юрієм Ухалем, поспілкувалася з представниками громадських організацій та культурних товариств, румуномовних мас-медіа.

В рамках візиту Міністр у справах румунів звідусіль відвідала Нижньоапшанську ЗОШ І-ІІІ ст., де взяла участь у румунському культурному фестивалі «Мерцішор» і оглянула виставку робіт-символів прийдешньої весни, виготовлених учнями румунських шкіл регіону. Візит до Закарпаття завершився зустріччю із заступником губернатора області.

Наталія-Єлена Інтотеро запропонувала допомогу у вигляді рюкзаків зі шкільним приладдям, яке буде доставлене в найближчі дні для румунських школярів в Закарпатській області через консульство Румунії в Солотвині.

«Міністерство у справах румунів звідусіль надає великого значення історичним спільнотам, підтримуючи і поважаючи права етнічних румунів сусідньої країни. Румунська громада України є пріоритетом для міністерства. У наших зусиллях щодо захисту і заохочення прав осіб, що належать до румунської меншини, ми зосереджені на збереженні незмінного права на освіту та інформацію румунською мовою», – зазначила Наталія-Єлена Інтотеро.

В ході візиту румунський урядовець попросила повною мірою врахувати рекомендацію Венеціанської комісії, в тому числі поправку до статті 7 Закону про освіту.

«Венеціанська комісія рекомендує ефективні консультації представників меншин в ухваленні законодавства, спрямованого на права національних меншин», – сказала міністр.  У цьому контексті було вказано на необхідність продовжити консультації з представниками румунської громади у процесі реформування суспільного мовлення, – повідомляють у консульстві Румунії в Солотвині.Tyachiv.com.ua


Коментарі (1)
Ярослав Одовічук
20.03.2018 16:41:57  |  IP: 92.113.56.***
Висновок Венеціанської комісії від 8 грудня 2017 року щодо сьомої "мовної статті" Закону "Про освіту" не зобов’язує Україну вносити в неї зміни. Венеційська комісія дала позитивний висновок Закону про освіту в частині захисту національних меншин. Однак, деякі посадовці замовчують той факт, що Венеційська комісія дає рекомендації і щодо підсилення ролі державної мови в Україні. «Сприяння посиленню державної мови та її обов’язковість для усіх громадян є законною і навіть похвальною метою держави», — пишеться у висновку. Венеціанська комісія рекомендує ефективні консультації представників меншин в ухваленні законодавства, спрямованого на права національних меншин. Але робити це слід симетрично по обидва боки кордону та не порушувати при цьому чинного законодавства (зокрема і Закону "Про освіту").

<<Попередня
1
Наступна>>
Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi