Надіслати
НОВИНУ
 
26.02.2018    П:516 К:0
Відомий імунолог ХІХ ст. родом із Тячева здобув швейцарську «Нобелівську премію»
Продовжуємо серію публікацій, присвячених видатним людям, які народились і розпочали життєвий шлях саме у Тячеві.
Наступна історія – про відомого у світі імунолога XIX століття Роберта Доерра, який народився 1 листопада 1871 року у Тячеві (на той час  – Австро-Угорщина) в сім’ї уродженця Відня Моріца Доерра та Міни Дюжардін. Вивчав медицину у Віденському університеті, який закінчив у 1897 році у статусі доктора медицини. Служив військовим лікарем в австро-угорському війську у Боснії. Проводив наукові дослідження у галузі імунології.Як стверджує австрійське видання «Витоки імунології», саме Доерр як голова бактеріологічної лабораторії австро-угорської армії відкрив інфекційне захворювання, яке викликає вірус і переносять москіти, назване пізніше «Лихоманкою паппатачі».

У 1909 році науковець отримав право читати лекції студентам-медикам Віденського університету в галузі загальної та експериментальної патології. Через три роки отримав звання доцента. А у 1919 році погодився на запрошення стати професором гігієни та мікробіології і очолив Інститут гігієни найстарішого університету у Швейцарії – Базельського. Там він зацікавився таким явищем, як анафілаксія, та опублікував кілька робіт на цю тему. Його ґрунтовний трактат у кількох томах «Дослідження імунітету» був одним із рекомендованих в цій галузі для читання після ІІ Світової війни.

Крім цього, Доерр був співредактором та редактором багатьох наукових видань, присвячених вірусології та імунології.

У 1932 році Роберт Доерр був прийнятий до Німецької академії наук Леопольдіна. У 1933 р. був удостоєний престижної наукової премії Марселя Бенуа, яку називають швейцарською «нобелівською премією». Цю відзнаку присуджують за особливо корисні наукові відкриття, пов’язані з життям людини.

Роберт Доерр продовжував працювати у Базелі до виходу на пенсію у 1943 році. Тому його вважають саме швейцарським імунологом.
Видатний медик і науковець закінчив свій земний шлях 6 січня 1952 року у Базелі.


Підготувала Наталія Маджара для Tyachiv.com.ua

 
  Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi