Надіслати
НОВИНУ
 
22.02.2018    П:660 К:0
Брустурянський лісгосп стабільно працює та розвивається
Впродовж останніх років державні лісові господарства району заслужено посідають перші сходинки серед галузевих підприємств області. Одним з таких лісгоспів є ДП «Брустурянське ЛМГ», яким керує Михайло Бігун. З ним й ведемо розмову про проведену роботу підприємства за 2017 рік та плани на перспективу.
- Найперше, Михайле Миколайовичу, розкажіть про тогорічні економічні досягнення лісгоспу.- Минулий рік для підприємства був доволі спокійним і, можна сказати, стабільним. Було заготовлено 152285 мкб деревини, а  реалізовано сировини на суму 105,560 млн.грн, що на 26 тис. кубометрів менше, ніж заготовили за 2016 рік. Сплачено податків та всіх платежів до держказни на суму 29,953 млн .грн. Вдалося також збільшити розмір середньомісячної зарплати до 8181 грн. Зі своєї діяльність торік лісгосп отримав 4,172 млн. грн. прибутку.

-
З року в рік Брустурянський лісгосп досягає вагомих економічних показників. Як вам це вдається?

- Досягнення лісгоспу, як минулі, так і сьогоденні – це результат спільних зусиль усіх наших працівників, кожного з вас. Безперервний рух вперед забезпечує добросовісна і наполеглива праця кожного працівника – від лісокультурниці і лісоруба до директора.

Зі свого боку намагаємось всіляко підтримувати наших робітників та зберегти колектив. За результатами діяльності преміюємо кращих працівників, а також забезпечуємо їх дровами для опалення за мінімально можливою ціною, не забуваємо і про ветеранів лісгоспу. До речі, у 2017 році продано населенню  24472 кубометрів дров на суму 6267966 грн, а підприємствам – 3185 кубометрів  твердого палива на суму 1572821 грн.-
А як спрацювали тогоріч лісництва?

- На найвищому рівні. Так,  за результатами проведеної роботи лісівниками з  заготівлі деревини та охорони лісу на першому місці були працівники Плайського лісництва, другу сходинку посіло  Турбатське лісництво, а на третю -  Кедринське.

-
Чи інвестує підприємство кошти в розвиток власного виробництва?

Оскільки державне фінансування робіт на охорону лісів та лісовідновлення відсутнє, підприємству все ж вдається інвестувати кошти у власне виробництво.

За попередній рік проведено ряд робіт з покращення умов праці для лісівників. Зокрема, проведено капремонти у Нересницькому та Плайському лісництвах, побудовано нову контору Лопухівського лісництва, здано в експлуатацію їдальню для робітників у Кедринському лісництві. В Плайському лісництві проведено капітальний ремонт всіх кімнат першого і другого поверху, а також заново побудовано дерев’яний будинок для лісників. А у Кедринському та Лопухівському лісництвах побудовано по одній рекреаційній ділянці для відпочинку туристів. У Турбатському лісництві проведено внутрішній ремонт в будинку для лісників, побудовано 4 рибники для вирощування форелі. Проведено також ремонт 56 км доріг на суму 830 тис.грн. Разом з тим,  збудовано й нові лісові дороги протяжністю  6,1 км на суму 920 тис.грн. Новий шлях також проліг через дорогу Легіонів, який наразі з’єднав два райони – Рахівський та Тячівський.-
Які тогоріч зміни у профільній законодавчій базі відбулися та як вони вплинули на результати роботи підприємства?

- Відповідно до змін у законодавчій базі, підприємство включило нові об’єкти до природо-заповідного фонду. Якщо раніше на території лісгоспу було 945 га пралісів, то вже цього року їх збільшимо до 1500 га. Наразі природо-заповідний фонд підприємства складає більше 4 тис. га, де заборонені всі види рубок. Ближчим часом у лісовій галузі буде проведено реформування. Переконаний, що зміни  потрібні, але головним завданням є збереження робочих місць.

-
Які основні напрямки діяльності лісгоспу? Адже у багатьох людей складається таке враження, що лісівники займаються лише вирубкою дерев.

- Основними видами діяльності є лісовідновлення, лісорозведення, охорона, захист лісу і аж потім лісозаготівля та переробка деревини. Для забезпечення виконання комплексу лісокультурних робіт високоякісним посадковим матеріалом в  лісництвах успішно функціонують лісові розсадники, де вирощується садивний матеріал основних лісоутворюючих порід.

Головна мета лісового господарства зони діяльності підприємства полягає в забезпеченні безперервного, раціонального, невиснажливого використання лісових ресурсів та їх розширене відтворення.

Тогоріч Брустурянське лісомисливське господарство отримало сертифікат за схемою FSC (Лісової Наглядової Ради). Головною мотивацією проведення лісової сертифікації є прагнення отримати підтвердження високого рівня ведення лісового господарства від незалежної міжнародної організації, наблизити рівень соціальних стандартів лісогосподарського виробництва до європейських та отримати новітні знання та практичні навички ведення екологічно орієнтованого лісівництва. У 2015 році наше підприємство стало лідером серед  лісгоспів краю, а за підсумками 2016 року – посіло почесне 3 місце серед галузевих підприємств області. В 2017 році - посіли друге місце.

ДП “Брустурянське ЛМГ”, під час ведення лісового господарства, вилучає значно менше деревини, ніж природно приростає за рік. У минулому році заготовлено всього 85% деревини від загального приросту деревини, тобто заготовлено  - 152,285 тис. куб. м. У розвинених європейських країнах цей відсоток значно вищий, зокрема у Австрії він становить 89%, Швеції – 80%. Це означає, що щороку запаси деревини у лісах ДП “Брустурянське ЛМГ” зростають  на 168,00 тис. куб. м.
Цей факт підтверджує невиснажливість лісокористування, щороку кількість деревини у лісах збільшується, при чому суттєво.

Через повну відсутність державного фінансування держлісгоспом проводяться значні витрати на проведення лісогосподарських робіт за рахунок госпрозрахункової діяльності підприємства.-
Як пройшла лісовідновлювальна кампанія?

Так, створено нові лісові культури на площі 85,8 га, ще на 355,2 га лісу було створено умови для  природного поновлення. Загалом, на  390,5 га лісових угідь було висаджено понад 1,3 млн саджанців різних порід.

-
Чи залучаєте громадськість до такої важливої і відповідальної справи як посадка дерев?

За доброю традицією, лісівники минулого року у період з 21 березня (Всесвітній день лісівництва) по 17 квітня (День довкілля) долучались до проведення щорічної акції Державного агентства лісових ресурсів України «Майбутнє лісу у твоїх руках». Проведення цієї акції уже стало звичним як для лісівників, так і для школярів шкільного лісництва, що діє при Лопухівській школі, які щороку беруть у ній участь.

Метою її проведення було не тільки створення нових лісів, а й виховання дбайливого ставлення молоді до природи загалом та її дуже важливої частини – лісу, до збереження існуючих та створення нових зелених насаджень у населених пунктах, упорядкування місць масового перебування і відпочинку населення. Важливою складовою акції є створення нових місць рекреації населення та пропагування екологічних знань.

-
Розкажіть, як ведеться охорона лісів працівниками лісгоспу?

- Працівники державної лісової охорони попрацювали результативно. За попередній рік складено всього 19 протоколів,  із них 9 за незаконну рубку дерев, сума завданих збитків складає 262,801 тис грн.. Також було складено 10 протоколів за порушення вимог пожежної безпеки в лісах відповідно до ст. 77 КУпАП. За весь рік було проведено 46 рейдів на території лісових масивів підприємства. Також були проведені спільні рейди поліцейських та лісівників у період новорічно-різдвяних свят. Під час таких рейдів виявлено 12 фактів самовільно зрубаних ялинок та накладено штраф на суму 1020 грн, а розмір заподіяної лісу шкоди 4793 грн. До речі, лісгосп мав намір  реалізувати 2000 ялинок, тоді як спродав 187 деревцят на суму 10,620 тис. грн.

-
А які результати роботи має єгерська служба?

- Основну охорону мисливського фонду проводять єгері та мисливствознавець, а також лісники. Наразі в лісових угіддях державного підприємства проведено облік диких тварин. Також триває підгодівля лісових мешканців кормом та вітками, заготовленими ще влітку. Триває й посилена охорона мисливських угідь, адже найстрашнішим ворогом для диких тварин є браконьєри. Зараз у мисливських угіддях Брустурянського лісгоспу ведеться депопуляризація дикого кабана.-
Поділіться планами на цей рік.

Робота з лісовідновлення, охорони та захисту лісу триватиме й наділі. Перш за все, вже весною розпочнемо кампанію з висадки молодняка в угіддях лісгоспу. Заплановано заліснити  57 га, природнє поновлення становить 89 га і сприяння природньому поновленню буде здійснено на площі 193 га. Тож буде висаджено 800 тис. молодих дерев основних лісоутворюючих порід. Також заплановано роботу з розширення дорожньої мережі -  прокладання лісових стежок до територій з достиглими насадженнями. Побільшає у лісі й рекреаційних місць. Завершимо будівництво розпочатих тогоріч зон відпочинку та зводитимемо нові. А для працівників лісгоспу також чекають приємні зміни. Заплановано підвищити зарплату та прибуток за рахунок підвищення цін на лісопродукцію. Задля покращення умов перебування робітників у лісгоспі проведемо перекриття будівель Буштинського, Грушівського та Груниківського лісництва, а у Нересницькому лісництві збудуємо нову контору.

-
Дякую за інтерв’ю.

Цікавилася Л.Білак для Tyachiv.com.ua

   

Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi