Надіслати
НОВИНУ
 
12.01.2018    П:456 К:0
Брустурянські лісівники починають новий трудовий рік з заготівлі насіння хвойних дерев
Вже невдовзі, після новорічно-різдвяних свят, лісівники почнуть заготовляти насіння смереки, ялиці та кедру европейського, повідомляє прес-служба Закарпатського ОУЛМГ.
За інформацією директора Брустурянського лісомислигоспу Михайла Бігуна, на території підприємства функціонують 14 лісових розсадників, загальною площею 4,6 га. Також мають теплицю – тут навіть модну нині тую вирощують (кажуть, у лісівників хвою для дачі можна купити на 20% дешевше, ніж у приватних розсадниках області). Ну, а забезпечують роботу розсадників сім лісокультурних бригад, а це 38 осіб. Плюс – у гарячу пору на підмогу ще наймають сезонних працівників із місцевих мешканців.
 
Є для заготівлі насіння у Брустурянському лісомисливгоспі всі умови: сушильні шафи (шишкосушарки), в яких при стабільній температурі 40 ° С – і менше прогрівається насіння до повного розкриття, барабан для очищення від сміття шляхом «шокової терапії» та інші. Після того вже лісівники роблять відокремлення від насіння крилаток, просіювання вручну на вітру, а далі уже в кімнаті для зберігання насіння умілі лісові лісокультурниці розважують та засипають майбутні дерева у бутлі, де насіння може зберігатися до 10 років. На кожну партію заводиться свій паспорт з сертифікатом, і потім визначається їх якість. При температурі -2 ° С насіння надійно зберігаються до наступного врожаю.
 
Опісля вже своєї черги на розсадження чекають не тільки ялинки, але і соснові і навіть кедрові види дерев: опісля плантації висаджуються у лісових розсадниках Брустурянського лісомисливгоспу. І вже через 2-3 роки посівний матеріал змінює місце проживання з розсадника до лісу, де раніше була заготовлена деревина.
 
Перш, ніж дерева пропишуться в лісі, за саджанцями доглядають лісівники та лісокультурниці в розсаднику, які від ранньої зорі до заходу сонця власними руками прочісують кожну грядку. Навіть за найменшою ялинкою, яку можна купити на лісовому ярмарку, варто піклуватися понад шість-сім років – від моменту збору насіння до заготівлі головної новорічної окраси свята. І все це, кажуть лісівники, в радість, щоб атмосфера свята легко з’являлася в кожній закарпатській домівці.
 

Tyachiv.com.ua


Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi