Надіслати
НОВИНУ
 
20.12.2017    П:332 К:0
На Тячівщині особливим діткам інтегруватися у суспільстві допомагає кінь Леська
Про інструктора Крістіну Марченко з Тернова та її конячку Леську, які допомагають особливим діткам одужувати за допомогою іпотерапії, наше видання вже писало.
Незвичним методом оздоровлення діток з фізичними вадами почала тернівчанка займатися кілька років тому. Однак цьому передували роки тренувань з твариною та бережного ставлення хазяйки до улюбленого коника.

Допомогти великій кількості особливих діток вони не мають змоги. Адже жінка продовжує навчатися у вузі, тож на заняття з дітьми залишається не так і багато часу. В основному верхи на коні Крістіна катає підопічних влітку.

– За літній період заняття проводила з 5 особливими дітками. Двоє малюків мали всього півтора року, а найстаршому наїзнику було 10, – зазначає Крістіна.

Серед цьогорічних пацієнтів Леськи є давні друзі, з якими кінь працює вже впродовж кількох років. Це троє особливих діток з Тернова. Також з’явилися й нові друзі. Так, почали у цьому році контактувати з конем  й малюки з Тересви та Усть-Чорної.

– Є серед наших з Леською нових друзів малюк, який важко йде на контакт з оточуючими. Потоваришувати з конем йому також було складно, він боявся тварини й впродовж кількох занять ми разом з батьками дитини працювали над тим, аби хлопчик подолав страх. На диво, дитина через кілька зустрічей вже не боялася коня й з радістю каталася верхи. Фахівці стверджують, що коні уміють лікувати як фізичні, так і психологічні вади. Адже енергетика цієї тварини потужна й життєдайна. Відчути її просто – достатньо покласти руку на спину, живіт чи шию тварини, аби тривога та смуток відступили, – ділиться тренерка.

Загалом, іпотерапію рекомендують дітям, хворим на ДЦП, аутизм, синдром Дауна, сколіоз, а також тим, які мали спортивні травми, стреси. Суть методу полягає в тому, що хворий з допомогою інструктора спочатку просто сидить верхи, а потім вчиться виконувати певні вправи. Під час таких занять людина одночасно тренує слабкі м’язи й розслаблює перенапружені. У того, хто займається, поліпшується координація рухів, виробляється правильна осанка. Окрім того, саме єднання людини з природою приносить користь. Для ефекту необхідно пройти курс хоча б з 10 занять.

Разом з тим, на коні Лесьці часто катаються туристи та любителі кінного спорту. Зокрема, влітку до Тернова на відпочинок приїздила громадянка Чеської Республіки Петра, яка професійно займається кінним спортом. І, аби не втрачати форми під час туристичного візиту до України, жінка час від часу тренувалася з Леською. Зі слів власниці, іноземка гідно оцінила навики коня, який, до речі, не є чистокровним. Також працювали з конем й спортсмени з Ужгорода.

Донедавна всі заняття на коні проводились на обійсті. Однак невелике подвір’я не пристосоване для таких тренувань, тому Крістіна неодноразово зверталася до органу місцевого самоврядування  Тернова з проханням виділити для занять з іпотерапії земельну ділянку. І цьогоріч, за рішенням сесії сільської ради, Крістіна, отримала земельний наділ площею 14 соток.

– Цим неабияк втішені, нарешті, заняття з конем можна  буде проводити ефективно, – зазначає жінка.

Родина Марченків вже почала облаштовувати майданчик для тренувань. У наступному році планують обнести наділ огорожею і вже там проводити заняття з реабілітації недужих малюків.Л.Білак для Tyachiv.com.uaКоментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi