Надіслати
НОВИНУ
 
13.11.2017    П:443 К:0
Депутати Тячівської райради у листі до Гройсмана і Порошенка висловились проти передачі лісів у концесію
10 листопада на третьому пленарному засіданні десятої сесії Тячівської районної ради сьомого скликання депутати прийняли звернення до Президента України П.Порошенка та Прем’єр-міністра В.Гройсмана, в якому просять переглянути рішення КМУ від 4 липня 2017 року про передачу державних лісогосподарських підприємств в концесію іноземним та українським юридичним і фізичним особам. Наводимо текст звернення:
«Відповідно до статті 1 Лісового кодексу України, ліси України є її національним багатством і за своїм призначенням виконують переважно водоохоронні, захисні, санітарно-гігієнічні, оздоровчі, рекреаційні, естетичні, виховні, інші функції та є джерелом для задоволення потреб суспільства в лісових ресурсах і перебувають під охороною держави.

Разом з тим, ліси відіграють важливу економічну роль. Адже державні лісогосподарські підприємства є основою розвитку лісового сектора області, який за останні роки демонструє стабільне зростання та забезпечує працевлаштування понад 50 тисяч працівників. Підприємства Закарпатського ОУЛМГ роблять вагомий внесок у державну скарбницю, зокрема, до державного бюджету щорічно сплачують понад 100 млн грн. податків, єдиного соціального внеску – близько 8 млн грн. Також діяльність державних лісогосподарських підприємств слугує суттєвим підгрунтям для зміцнення територіальних громад, адже до місцевого бюджету сплачують понад десятки мільйонів гривень.

У Тячівському районі успішно діють три державні лісові підприємства. Лісова та деревообробна галузі є основою економіки району, вони дають роботу десяткам тисяч працівників, забезпечують паливними дровами тисячі родин, школи, ДНЗ, медичні установи. Тячівський ДЛГ створений нещодавно, а Брустурянське та Мокрянське ДЛМГ за підсумками діяльності впродовж останніх років визнаються кращими не тільки в Закарпатті, а й в Україні. Вони успішно пройшли сертифікацію за міжнародними стандартами FSC, що свідчить про європейський рівень ведення  лісового та мисливського господарства.

Таким чином, лісова галузь сьогодні має більше стратегічне значення для держави, ніж будь-коли. Це пов’язано зі збільшенням негативної дії глобального потепління, рекреаційного навантаження, техногенного забруднення на ліси, життєздатність створюваних лісових культур, поширення осередків шкідливих комах і хвороб, які мають масовий характер. Потрібно зазначити, що жодна країна Європи з розвиненою економікою наразі не використовує концесійну модель управління. Зокрема, негативним є досвід Болгарії та Естонії, які на першій стадії реформування використовували концесійну модель управління. Ця модель довела свою неефективність в умовах Європи та призвела до значного погіршення якості ведення лісового господарства та його економічного стану.

Враховуючи зазначене, Тячівська районна рада вважає, що державні підприємства лісової галузі повинні залишатися виключно в державній власності та не передаватися в концесію або приватизовуватися».


Tyachiv.com.ua


Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi