Надіслати
НОВИНУ
 
20.10.2017    П:3500 К:0
Директор румуномовної школи на Тячівщині прокоментував новий освітній закон
Нещодавно набув чинності Закон України «Про освіту», який Верховна Рада ухвалила 5 вересня і 25 вересня підписав президент Петро Порошенко.
Згідно з сьомою статтею нового закону, основною мовою навчання є українська мова (державна мова), а представники національних меншин матимуть право здобувати дошкільну та початкову освіту своєю мовою поряд з державною в початковій школі, що реалізується через окремі класи чи групи. Також представникам національних меншин гарантується право вивчення рідної мови в школах чи культурних товариствах.

На Тячівщині – три загальноосвітні навчальні заклади з угорською мовою навчання  і 10 – з румунською. Школи для дітей з румуномовних сімей функціонують у Нижній Апші, Топчині, Солотвині та Глибокому Потоці.

До прикладу, у Глибокому Потоці 99% населення складають етнічні румуни. В селі діють 4 школи з румунською мовою навчання. Зараз 340 учнів школи опановують шкільні дисципліни румунською мовою, за винятком кількох предметів – української мови та літератури, а також Захисту Вітчизни. Навіть історію України теж вивчають румунською. З прийняттям закону ситуація зміниться. Чи готові до цього у школі? Думками з цього приводу поділився директор Глибокопотіцької ЗОШ І-ІІІ ст., депутат Тячівської районної ради  Дмитро Буга.

«Ми обговорили новий Закон у педколективі та з батьками. І вони не проти нього, жодного ажіотажу в людей немає. Більше того, батьки кажуть: шкода, що навчання українською буде лише з 5-го класу, а перші чотири роки треба буде навчатись румунською. Рідна мова для наших учнів – румунська, але й державну мову в Україні треба знати обов’язково. Вчителі теж поставились із розумінням. Без роботи не залишаться, але їм треба буде пройти перекваліфікацію. Та думаю, нічого страшного не станеться. Поступово будемо переходити на державну», – стверджує керівник закладу. І підкреслює: проблем зі знанням державної у школі не було й до прийняття закону, про що свідчать результати ЗНО з української мови та літератури, кращі, ніж у деяких школах з українською мовою навчання:

«За цим показником ми знаходимось приблизно посередині рейтингу шкіл Тячівщини», –  каже Дмитро Васильович.

Та й після закінчення школи 90% випускників здобувають вищу освіту, здебільшого, в Україні. За кордон – в Румунію та Молдову – вступають одиниці. Тож педагоги Глибокого Потоку налаштовані оптимістично і вважають такі зміни в освітньому просторі необхідними.


Наталія Маджара для Tyachiv.com.ua

 

 
 Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi