Надіслати
НОВИНУ
 
29.09.2017    П:1432 К:2
У Буштині відкрили оновлений пам’ятний камінь Томашу Масарику (ФОТО)
Як уже повідомляв tyachiv.com.ua, у парковій зоні, біля Буштинської гімназії-інтернату, встановили відновлений камінь на шану першому президенту Чехословацької Республіки, філософу та політичному діячу Томашу Гаррігу Масарику.
Як стверджують місцеві краєзнавці, перший чеський президент не раз відвідував Буштино: був присутній на церемонії відкриття деревообробної фірми «Нашицька» у 1922 році, де згодом виник потужний лісокомбінат, та двічі на початку 30-х років – відкривав корпус початкової школи, який існує і по сьогодні, і так званий «чеський» мікрорайон та культурний центр «Касино» з бібліотекою та гуртками народної творчості. Ще за життя Масарика у Буштині на його честь встановили пам’ятний  камінь. Та згодом демонтували і сховали подалі від людських очей. Цьогоріч історичну пам’ятку відреставрували і встановили у рекреаційній зоні селища.

В урочистостях з цієї нагоди, які відбулися в Буштині сьогодні, 29 вересня, взяли участь керівництво районної та селищної влади, представники ОДА, громадськість селища, представники місцевих русинських організацій, педагоги та учні гімназії.

Про історію пам’ятного каменю розповів Буштинський селищний голова Іван Паш.

«Томаш Масарик був першим Президентом Чехословаччини, до складу якої входило і Закарпаття. Цей камінь був встановлений у 1928 році у Буштині саме на цій вулиці. 1939 року його було частково зруйновано і вивезено у віддалену частину селища. Завдяки громаді відновлений камінь встановили на місце», –  зазначив голова селища і висловив сподівання, що ця подія сприятиме розвитку культурних та економічних відносин між Україною, Чехією і Словаччиною.

Іван Паш подякував ідейному натхненнику встановлення меморіального знаку – буштинцю Івану Бузашу, депутатам селищної ради та небайдужим мешканцям селища, які брали участь у встановленні пам’ятного каменю та бюсту Масарика у «чеському» корпусі Буштинської ЗОШ І-ІІІ ст., та нагородив багатьох із них грамотами селищної ради. Такі ж відзнаки отримали і ряд учителів Буштинської гімназії-інтернату.

Промови також виголосили голова Тячівської РДА Василь Дем’янчук та директор департаменту житлово-комунального господарства, будівництва та інфраструктури Закарпатської ОДА Едуард Маляр, привітали педагогів гімназії з наступаючим святом. Почесними грамотами ОДА були нагороджені керівник хореографічного колективу Буштинської гімназії-інтернату «Квіти Карпат» Олеся Кепіч та Подякою ОДА –  член Спілки русинських письменників Закарпаття Іван Бузаш.

Музичною окрасою свята стали народні танці у виконанні танцюристів колективу «Квіти Карпат» та виступи вокальних ансамблів гімназії.

Насамкінець, пам’ятний камінь освятив священик греко-католицького храму Буштина о.Ярослав Апацький.Наталія Маджара для Tyachiv.com.ua

Коментарі (2)
Vladimir
30.09.2017 23:53:55  |  IP: 194.165.46.***
Спортивний Клуб " Супер Прес",по вул.Миру .
Наше гасло в Центральній Європі ,"Вперед Досконалість", ми бажаєм в Центрально - Європейському місті ,де має нову , кращу назву ,придуману Вакарук Володимиром в 2017 році ,та буде офіційна затверджена та видна мешканцям (нового міста ) Приємна Прага .
А старовинна назва міста Рахів - (ниця), буде ліквідована і буде видна нова ,тільки на євро-латині це- (словянська мова) і тому місто має покищо подвійну назву .
Буде видно на вулиці в центрі Центрально-Європейського міста рекламний щит а на ньому написано буде на латині .
Мій Головний Центрально - Європейський Королівський Замок (Офіс) №2 в м. Ужгороді ,буде видно в газеті , де будуть новини для мешканців всього Обласного Центру , це також є на моєму Міжнародному Блогері ,сайті mistr2006 .
Ці новини насправді написані нами в Спортивному Клубі по вул.Миру .
З повагою Наддержавний Верховний Голова і мої (Службові Помічники)
Vakaruk Volodik, Kolja, Юра.
30 вересня,2017 р.
Онлайн Прес-Служба Наддержавної Королівської Служби
док
30.09.2017 21:57:07  |  IP: 188.166.93.***
Це наша історія

<<Попередня
1
Наступна>>
Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi