Надіслати
НОВИНУ
 
9/25/2017    П:830 К:0
Відлітували отари: комунальна служба «Свидовець» підвела підсумки роботи
Цьогорічне полонинське літо для тваринників району видалося коротке. Вже у серпні, через відсутність паші, вівчарі зігнали отари овець з брустурянських полонин. Спекотне літо зробило свою справу – трава на високогір’ї майже вся вигоріла.
- Чабани, які постійно випасають у бруструрянських плаях худобу, сподівалися, що цього літа буде хороша паша, та, на жаль, погода підвела, -  розповідає головний бухгалтер КС «Свидовець» Зинаїда Бурса.

З комунальною службою на випас отар на полонинах заключили договори 12 вівчарів. Найбільше тваринників з Лопухова та  Глибокого Потока – по 4 вівчарів,  2 – з Топчина й по одному чабану – з Нижньої Апші та Тернова. Частина з них випасали отари до середини серпня, частина – до початку вересня. А один чабан через слабкий врожай трави й зовсім не виганяв на високогір’я своїх овець.

Загалом, за даними КЗ «Свидовець», на плаях Лопухова у цьому році випасалося майже 2 тис. овець, 105 голів ВРХ та кілька коней. Однак, у сільській раді Лопухова переконані, що виганяли тваринники на полонини значно більше худоби. Адже вівчарі не завжди вказують справжню кількість овець у отарі.

- Є  серед тваринників й такі, які самовільно випасають отари на полонині. Цього літнього сезону відмовився співпрацювати з організацією й самовільно вийшов у високогір’я з отарою  вівчар з Грушова.  На жаль, чоловік не йде на контакт й категорично відмовляється  укладати угоду на випас худоби  з службою, - розповідає Зинаїда Бурса.

У той же час, у КС «Свидовець» запевняють, розцінки на випас тварин на полонинах залишилися такими ж як тогоріч: за 1 вівцю чабан платить 25  грн.(а місцеві вівчарі –всього 15 грн.)., за корову – 40 грн. (місцеві – 30 грн.). Відтак, служба у цьому році отримала 44,2 тис грн. Ці кошти сільська рада використала на оплату зарплати двом працівникам служби та встановлення дитячого майданчика у центрі Лопухова. На жаль, аби провести облагородження полонин чи ще якість заходи на високогір’ї, коштів не вистачило.


Tyachiv.com.uaКоментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi