Надіслати
НОВИНУ
 
08.09.2017    П:399 К:0
Головний поліцейський Тячівщини розповів про результати роботи поліції
Днями начальник Тячівського відділу поліції ГУНП в Закарпатській області Василь Майданик зустрівся з журналістами місцевих друкованих ЗМІ.
Під час зустрічі головний поліцейський району поінформував про підсумки роботи відділу з початку року, поділився планами на перспективу та відповів на питання кореспондентів. Про що спілкувались – читайте у нашому інтерв’ю.

Василю Сергійовичу, охарактеризуйте, будь ласка, криміногенну ситуацію на Тячівщині.

За цей період працівники поліції спрацювали на високому рівні. Завдяки належному виконанню обов’язків поліцейськими на Тячівщині набагато зменшився ріст крадіжок. А також збільшився показник їх розкриття працівниками поліції. Але є й негатив – збільшення тяжких і особливо тяжких злочинів. Та завдяки працівникам ГУНП в Закарпатській області, які працювали спільно з нами,  на території району були розкриті всі вбивства, скоєні цьогоріч. Йдеться, передусім, про навмисне вбивство тячівського підприємця. Наразі слідчими ГУНП проводиться досудове розслідування у цій справі. Підозрювані знаходяться під вартою. Деталі поки не розголошуються з огляду на таємницю слідства.

Це стосується і розбійних нападів. Всі вони розкриті, а винні особи притягнуті до відповідальності. Частину справ скеровано до суду. По двом – проводиться досудове розслідування.  

За вісім місяців працівниками Тячівського відділу поліції складено протоколів і винесено постанов про адміністративну відповідальність стосовно 1195 осіб. В основному, по Тячеву – це паркування у неправильних місцях. До порушників застосовуємо такі заходи, як евакуація автомобілів на штраф майданчик відділу.

Загалом, до Тячівського ВП за 8 місяців цього року надійшло 4930 заяв і повідомлень зі служби 102. Із них по 380 фактах особам оголошено про підозру, та інші кримінальні провадження скеровані до суду. 


Які заходи вживаєте щодо вандалів, які завдають шкоди місту?

За хуліганські дії притягнули до відповідальності жінку, яка викрала квіти біля адмінбудівлі міської ради, та осіб, які вирвали туї. Встановлено осіб, які побили ліхтарі у місті, і теж притягнуто  до відповідальності.

Яку роль у цьому відіграють системи відеонагляду? Наскільки ефективно вони працюють у Тячеві та районі?

Камери відеоспостереження мають велику ефективність. Їх наразі у місті близько 40. Відкрию таємницю: спільно з міською владою маємо намір збільшити цю кількість так, щоби камери були на кожній вулиці, і у перспективі запровадити сучасну систему відеонагляду «Безпечне місто». Вона передбачає встановлення потужних відеокамер, які будуть запам’ятовувати не тільки автомобілі, а й ідентифікувати обличчя. Думаю, наступного року у Тячеві  цей намір буде здійснено.

Що стосується району, то система спостереження, встановлена у населених пунктах, дозволяє повністю контролювати рух транспорту. Це дає нам можливість ефективно виконувати свої обов’язки та швидко встановлювати особи правопорушників.


Чи є певні тенденції у статистиці злочинності, які викликають занепокоєння?

Останнім часом турбує збільшення кількості шахрайств. І хоча такі дії вчиняються не на території нашого району і навіть не області, страждають від них мешканці Тячівщини. Цього року до Тячівського відділу поліції надійшло 11 таких заяв, коли з банківської картки зникли від 2 до 80 тисяч гривень. Наведу приклад: невідомі особи телефонують громадянам, представляються працівниками банку і просять продиктувати номер картки, нібито проводячи перевірку. Люди з необачності називають ці дані, після чого за півгодини з їх карток зникають усі кошти. Як ми потім з’ясовуємо, шахраї телефонують з Києва, інших областей. Ще один приклад: чоловік вирішив придбати меблі на OLX. «Продавець» попросив від нього завдаток. Чоловік заплатив певну суму, після чого аферист відключив телефон, і ні меблів, ні грошей. Тому закликаємо громадян бути пильними і не потрапляти на гачок шахраїв.

А як часто поліцейські стають заручниками чиїхось «жартів», коли поліцію викликають безпідставно?

Такі випадки трапляються дуже часто. В Адмінкодексі визначено відповідальність за завідомо неправдивий виклик поліції – штраф від 3 до 7 неоподаткованих мінімумів громадян. Складені протоколи направляємо на розгляд адмінкомісій при селищних і сільських радах, які штрафують таких осіб. Скажімо, за сьогоднішню добу було складено 4 такі протоколи, а загалом з початку року їх понад 60. Не відреагувати на ці звернення, не направити на виклик групу швидкого реагування ми не можемо, а це час, автомобіль, бензин, і до того ж – у цей час десь в іншому місці може статись реальний злочин. Саме завдяки штрафам нам вдалося зменшити кількість завідомо неправдивих викликів.

Чи покращились цьогоріч ваша матеріальна база, оснащення?

Так, цьогоріч за сприяння керівництва Національної поліції та ГУНП в Закарпатській області ми отримали два нові службові автомобілі. За допомоги депутатського корпусу Тячівської районної ради та Тячівської ОТГ для службових цілей було придбано ще два нові автомобілі «Рено Дастер», які на даний час використовуються працівниками поліції. Крім цього, з ініціативи начальника ГУНП в Закарпатській області  полковника поліції Романа Стефанишина за кошти районного бюджету придбано 7 бодікамер – нагрудні камери, які використовує кожна група швидкого реагування під час виконання обов’язків.  Сподіваюсь, до кінця ми придбаємо ще декілька таких камер.

Свого часу Ви говорили про некомплект працівників у Тячівському ВП як одну з проблем у діяльності правоохоронців. Чи вдалося виправити таку ситуацію?

Головне управління Нацполіції в Закарпатській області провело набір працівників поліції, оголосивши конкурс на вакантні посади, в тому числі і у Тячівському ВП. Кандидати складали тестування на знання законодавства і логіку, фізичні нормативи, проходили медкомісію та співбесіду. 9 кращих за рейтингом кандидатів наразі проходять навчання на 4-місячних курсах у Києві. Двоє працівників після закінчення курсів вже приступили до виконання обов’язків. Зараз триває ще один конкурс, в тому числі і на посади працівників груп швидкого реагування Тячівського відділу. До кінця року такі відбори будуть іще проводитись. Сподіваюсь, найближчим часом некомплект, який був у Тячівському відділі поліції, вдасться поповнити новими працівниками: молодими, розумними і перспективними.

Чи маєте план заходів, спрямованих на профілактику злочинності серед неповнолітніх?

На доручення ГУНП в Закарпатській області з 1 вересня розпочато проведення таких заходів, зокрема, «Уроків з поліцейським». Визначено графік відвідування шкіл працівниками ювенальної поліції. Вони будуть проводити лекції  для підлітків та молоді щодо недопущення скоєння правопорушень, наслідків наркозлочинності, вживання алкоголю тощо. Під час таких зустрічей також будуть демонструватися навчальні фільми.

Крім цього, плануємо найближчим часом провести спільну нараду з керівниками шкіл району – перш за все, для того, щоби налагодити тісну співпрацю і визначитись щодо необхідності інформування нас про схильність дітей до скоєння правопорушень. Ми повинні спільно з батьками, педагогічними колективами, службою у справах дітей зробити все можливе для того, щоб попередити злочини серед неповнолітніх,  а не шукати винних, коли правопорушення вже скоєні.


На вашу думку, чи стали люди більше довіряти поліції?

Можу констатувати, що довіра населення до поліції відчутно зросла. Підстави так вважати дають звернення до нас, проведення нами об’єктивних повних перевірок, надання максимальної допомоги населенню у їх проблемах, зменшення кількості скарг на дії працівників поліції.

Наталія Маджара для Tyachiv.com.ua


Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi