Надіслати
НОВИНУ
 
06.09.2017    П:1583 К:2
У Ганичах 52 першокласники пішли до «Нової української школи» (ФОТО)
2017-2018 навчальний рік особливий для чотирьох шкіл Закарпаття – Ужгородської №8, Чинадіївської на Мукачівщині, Міжгірської №1 та Ганичівської ЗОШ І-ІІІ ст. на Тячівщині (директор – Михайло Фельбаба). Адже першокласники цих освітніх установ 1 вересня почали навчатись за стандартами «Нової української школи». Загалом, в Україні лише 100 шкіл стали учасниками цього пілотного проекту.
У Ганичах до «Першої української школи» пішли 52 хлопчиків та дівчаток з 1-А та 1-Б класів. Як стартували ганичівські педагоги та першачки – розповідає заступник директора з навчально-виховної роботи Ганичівської ЗОШ І-ІІІ ст. Микола Омельяненко:

«Рішення про запровадження у нашій школі нової освітньої концепції було прийнято відповідно до наказу директора департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА Ганни Сопкової. Відтак у школі провели педраду, на якій його було затверджено.

Спочатку у нас був певний острах, адже треба було починати все з нуля, не було належної бази. Але на сьогодні всі побоювання вже позаду. Діти успішно почали навчатися, а вчителі приступили до виконання обов’язків. Цьому передувала відповідальна підготовка. Вчителі, задіяні у проекті, – Василина Юріївна Плиска і Марія Михайлівна Аннишинець на чолі з заступником директора з навчально-виховної роботи початкової ланки Василиною Василівною Фіцай пройшли триденні курси-тренінги щодо впровадження нових програм при Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти. Тижневу курсову перепідготовку у м.Біла Церква на Київщині пройшла і вчитель англійської мови Яна Михайлівна Костенюк. Всі педагоги отримали сертифікати на право викладання у класах, які беруть участь в освітньому проекті».

Чим же відрізняється «Нова українська школа» від існуючої? Педагоги відповідають: за стандартами «НУШ», змінено стиль навчання. Вчитель повинен бути, насамперед, другом і наставником для учнів. По-новому працюватиме й трикутник партнерства «вчитель-учні-батьки». У перспективі, після закінчення школи, учень повинен вільно орієнтуватись у суспільстві і застосовувати на практиці отримані знання, не боятися інновацій, змін та відповідальних рішень.

Є специфіка і у типових навчальних планах: окрім звичних математики,  письма, читання, природознавства, іноземної мови та інших, є й інтегровані предмети, як-от музичне та образотворче мистецтво.

Уроки проходять нестандартно, у дружній атмосфері. Вчителі не нав’язують свої ідеї, дослуховуючись до думок школярів, радяться з ними навіть щодо того, як їм зручно сидіти на уроці.

У зв’язку із запровадженням реформи, частково вдалося покращити і матеріальну базу школи.

«За сприяння департаменту освіти і науки ОДА (директор Ганна Сопкова) отримали новий комп’ютерний клас. А завдяки управлінню освіти та керівництву Тячівської РДА (Марія Думнич та Василь Дем’янчук) отримали кошти на капітальний ремонт двох класних приміщень. За це дирекція школи висловлює щиру подяку, – каже Микола Володимирович. – Також найближчим часом очікуємо інтерактивні комплекси для обох класів».

Як же сприйняли новації батьки? У школі кажуть: спочатку вони поставились до такої перспективи з пересторогою, але побачивши, що школа готується до цього, дали добро на участь дітей у проекті.

А як почуваються, власне, першачки? В обох класах сьогодні малюють «дитячий паспорт». Приміщення відремонтовані, світлі й затишні, з новими партами і шафами. Дітвора з допомогою вчительки зосереджено виводить друкованими літерами свої імена та  автопортрети – наче у справжньому документі. У кожного – іменний бейджик з логотипом «Нової української школи». Такі самі є і у вчительок. Обидві наставниці – з великим досвідом роботи та званням «старший вчитель», вчителі вищої категорії. Та зараз їм потрібно оновлювати звичний підхід до роботи, цілковито відкинувши стару методику викладання.

Враженнями від перших днів навчання по-новому ділиться класовод 1-Б класу Марія Аннишинець:

«Спочатку емоції нас переповнювали, адже ми були в невідомості. Але коли побачили, що разом з батьками у нас вийде хороша команда, тривоги відступили. 1 вересня у нас відбулося незвичайно знайомство – кожен школяр отримав кульку зі своїми іменами, а батьки разом з дітьми вирізали «долоньки» і наклеювали їх на папір у вигляді сонця. Це сподобалось як дітям, так і дорослим. Кожен день у нас розпочинається з ранкового вітання, яке проходить по-різному. Наприклад, сьогодні тема дня – «Я і мої однокласники». Тож діти називали імена однокласника і передавали повітряні кульки по колу. Також ми вивчили пісню «Давай любов тому, хто біля тебе». Зараз вчимося створювати дитячий паспорт. Ще має бути гра «Пантоміма» – діти повинні вгадати хобі однокласників за жестами й мімікою. На завершення кожного дня проводиться виставка дитячих робіт, з яких згодом буде сформовано робоче портфоліо. Наприкінці тижня батьки матимуть змогу ознайомитись із творчим доробком дітей. Мушу сказати, в такій невимушеній обстановці дітям краще працюється, ніж коли вони строго сидять рядами. Вони задоволені, батьки теж. Сподіваємось, так буде і надалі».

Її колега – класовод 1-А класу Василина Плиска впевнена, що зміни в освіті однозначно потрібні.

«Нам оновили приміщення, зробили ремонти – це чудово. Як педагог з більш, ніж 30-річним стажем, не можу спрогнозувати наперед, як себе покаже нова система. Адже все це і для мене нове. Як буде проваджуватись проект далі – покаже час».

Втім, ганичівські педагоги сподіваються на краще і кажуть: будуть порівнювати ефективність нової методики зі  старою, адже один клас – 1-В – вчиться за звичною програмою.

Вчителі зазначають: новації у Ганичах викликають неабиякий інтерес з боку колег з інших шкіл Тячівщини, бо з наступного року стандарти «Нової української школи» планують запровадити в усіх школах держави.

Наталія Маджара для Tyachiv.com.ua


Коментарі (2)
Іванові
07.09.2017 03:26:43  |  IP: 162.243.243.***
А ти друже точно в туалеті всю школу просидів,бо так і не навчився грамотно писати,тому і переживаєш за рідне...)))Не текст в тебе ,а пронос якийсь...)
Іван
07.09.2017 03:12:23  |  IP: 37.53.62.***
дуже файно всьо туй пишете про школу....Виділили такі гроші на ремонти...та щось їх не видно у всіх класах. Наші діти як здавали гроші на ремонт по 500 гривню...та то й виділи тоти класи. ..бурше їх ніко не ремонтував. А тихробки такі паніки у школі..що треба їм платити аби побілили в класі вать самому рукави закочувати та білити. А пишите туй про нову школу...Та видно й діти будут по новому срати у СТАРИХ туалетах. гидко зайти..діти падут у дірки...туалєт завалюєся....ніко ся на тото не дивит. А треба їм нову школу. Туалєти треба нові ане школу....та й деректора нового..та може бивби порядок тогди.

<<Попередня
1
Наступна>>
Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi