Надіслати
НОВИНУ
 
10.08.2017    П:931 К:0
Делегація Тячева побувала на фольклорному фестивалі у чеському Яблункові (ФОТО)
Минулих вихідних тячівська делегація на запрошення старости міста-побратима Тячева Яблункова (Чехія) Їржі Гамрозі відвідала Горольське свято – традиційний 70-й міжнародний фольклорний фестиваль, який щорічно збирає в Яблункові гостей з міст-побратимів та інших держав.
У складі української делегації були посадовці та депутати Тячівської міської ради – заступник міського голови Тіберій Мейсарош, депутат Віталій Джурджа, провідний спеціаліст відділу економічного розвитку, торгівлі та інвестицій міської ради Василь Немеш, а також священик греко-католицької церкви с.Новоселиця Іван Зубальський та голова благодійного фонду «Карітас» ім.О.Хіри Іван Фіцай.

Захід був організований на високому рівні. У ньому взяли участь високопоставлені особи, зокрема, Міністр закордонних справ Чеської Республіки Любомир Заоралек та один із кандидатів на пост президента родом із Яблункова – екс-президент Академії наук Чехії Їржі Драгош.

Під час свята учасники з різних поселень округу презентували свої етно-культурні особливості: національні костюми, народні ремесла, музику й танці.

Гостям із Тячівщини у Яблункові влаштували теплий і гостинний прийом. 

«Під час заходу прозвучало багато пропозицій щодо можливої співпраці між Закарпаттям та округом Яблунков в економічно-соціальній та культурній галузях, – каже директор благодійного фонду ім.О.Хіри Іван Фіцай. – Чехи висловили зацікавленість в натуральній сільськогосподарській продукції, що виробляється у краї, зокрема, поділились намірами перейняти секрети її виготовлення, та навіть запропонували варіанти працевлаштування закарпатців».

Спілкуючись із Міністром закордонних справ ЧР Любомиром Заоралеком, тячівці цікавились можливостями отримати грантову підтримку для реалізації спільних проектів. На що урядовець зазначив, що Чехія багато допомагає Україні, та запевнив у всебічному сприянні.

Тячівці, в свою чергу, запросили делегацію Яблункова на святкування Дня міста, яке відбудеться наприкінці вересня.

Крім цього, в результаті спільних домовленостей, вже наступного тижня очікується ознайомчий візит на Тячівщину директора благодійної організації «Карітас» Чеської Республіки – заступника крайової ради Мораво-Сілезького краю Лукаша Цурила,а в перспективі – підписання угоди між Закарпаттям та Мораво-Сілезьким краєм Чехії.Tyachiv.com.ua


Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число
 
 
Новини від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Cinema Citi